Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: [ex-membru] Iosif Ureche  (Citit de 3703 ori)
Iosif
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Ianuarie 06, 2013, 12:22:40 »

Grin
Memorat

Multumiri pentru sprijin: Autotop; Comura;  Comautosport; Autozborowsky; Samtires; Entuziast-Bike;  Bistriteanul; SepiaPrint; Avicenna
Iosif
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Ianuarie 06, 2013, 12:26:08 »

si alte hobby-uri Grin
Memorat

Multumiri pentru sprijin: Autotop; Comura;  Comautosport; Autozborowsky; Samtires; Entuziast-Bike;  Bistriteanul; SepiaPrint; Avicenna
Iosif
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Ianuarie 14, 2013, 05:02:05 »

Am ramas dator cu scurta mea prezentare.  Tongue  Asadar:

Inca de mic am avut inclinatii spre vehiculele care merg pe doua roti. Astfel, la 9 ani am condus primul meu scooter, un Puch. Inaintand in varsta, si odata cu acumularea de experienta, la 12 ani, am devenit posesorul unui Piaggio, iar la varsta de 16 ani mi-am cumparat un Gilera de 125 cc.
Dupa ce am implinit varsta majoratului, am luat permisul de conducere categoria "A", acesta dandu-mi dreptul de a conduce un Suzuki GS 400, cu care am facut multi km pana am simtit nevoia de ceva mai puternic. Astfel, dupa doi ani, am achizitionat o Honda VF500F, de care m-am bucurat un sezon.
In urmatorul an, am vandut Honda si mi-am luat un Kawasaki ZX6-R, din 1999, cu care am acumulat multa experienta, puterea, suspensiile si franele unei motociclete super-sport spunandu-si cuvantul.
Am continuat trend-ul ascendent, si in 2010 am devenit posesorul unei Yamaha YZF-R1 din 2003 cu care am facut primele iesiri pe circuit 2011. Aceste trackday-uri m-au facut sa-mi dau seama cat de periculos este mersul pe strada si cat de multe satisfactii iti da mersul pe circuit, in conditii de siguranta maxima si intr-un mediu controlat.
De la inceputul anului 2012, sunt mandrul posesor de Kawasaki ZX10-R, an fabricatie 2008. Este o motocicleta pe care mi-am dorit-o inca de prima data cand a iesit acest model si sper ca rezultatele mele in viitor sa fie direct proportionale cu pasiunea si investitiile (financiare, timp, etc.) pe care le-am facut in acest minunat sport.

Roll Eyes
Memorat

Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: