Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3 ... 12   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Victor Mihailescu  (Citit de 46019 ori)
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« : Decembrie 16, 2009, 06:01:07 »

De anul viitor echipa are un nou membru... Victor Mihailescu.  
 Asta este un topic unde o sa gasiti info,poze despre Victor, se pot pune intrebari,etc.
 Bine ai venit in echipa, mult succes alaturi de noi !
« Ultima modificare: Februarie 02, 2014, 04:19:29 de către victor » Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 16, 2009, 06:18:05 »

Multumesc Zoli pt topicul deschis...

Am sa incerc sa nu dezamagesc echipa si poate nici pe viitori fani... Deocamdata incerc alaturi de ceilalti membrii ai team-ului sa reusim sa participam la RoSBK 2010 in formula completa si sa ne bucuram cat mai mult de placerile oferite de acest sport. Mai este multa vreme pana la prima cursa, dar si multe de rezolvat inca.

Eu imi voi da concursul sa ajut echipa cu tot ce pot si mai ales sa evoluez dpdv al pilotajului si pregatirii fizice si psihice pentru a putea cat de curand sa avansez la profesionisti.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 16, 2009, 11:59:48 »

Pentru ca vad ca si colegii mei de echipa s-au descris destul de amanuntit am sa incerc sa fac si eu acest lucru.

Un CV scurt ar fi acesta:
- nascut 03.05.1982 Cluj-Napoca
- profesie arhitect / owner ArchDesign SRL (www.archdesign.ro)
- participant in CNR (rally) in postura de copilot cu Mitsu EVO9 alaturi de Horatiu Savu (2006-2008)
- participant in CNVC (viteza in coasta) cu Citroen Saxo VTS (2008)
- curse si cupe auto pt amatori (Dunlop Drivers Cup, Mitsubishi Adventure Day, Europa Nova,etc.)
- motociclist din 1996 (14 ani), carnet de A din 1998 (16 ani - A1)
- track day si curse amatori pe PanonniaRing cu GSX-R 1000 K8 (2008-2009)

Motociclismul l-am inceput la 14 ani cand am luat un motor NOU rusesc din piata... de alimente  Grin Era un Carpati pe care l-am vopsit negru mat si arata bestial Avea 2 viteze si vreo 2,5 CP. La 16 ani mi-am luat carnetul A1 (sub 50cc) fiind printre primii din tara care au reusit aceasta performanta (tocmai iesise legea cu A1). Atunci am luat primul motor adevarat si mai ales speed, Yamaha TZR 50. Am folosit-o cu mare placere si ma bucur sa spun ca am vandut-o unui prieten pe nume Porutiu Flaviu... pentru care a fost prima motocicleta. A mai urmat o Aprilia RS 50 si RS 125.

Dupa 2000 am lasat-o mai moale cu moto din cauza bolii numite auto si mai ales competitiilor auto care ma pasionau mai mult decat cele pe 2 roti. Abia in 2006 am reluat pasiunea moto cu un Suzuki GSX-R 600 K1 ca mai apoi sa iau jucaria actuala, NOUA, GSX-R 1000 K8.

Nu mi-am dorit niciodata sa particip la curse moto pana nu am ajuns pe Pannoniaring in 2008 si mi-am dat seama ca este mult mai fun si mai interesant decat se vedea de la TV.

Sica sa nu mint, la fel ca si Zoli, imi pastrez pasiunea si dorinta de a concura in viitor in raliuri, dar doar atunci cand bugetul (minim 50.000 euro/an, fara masina) imi va permite.

Maxime
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 19, 2009, 01:38:21 »

Mai jos am pus cateva foto cu mine de la ultima iesire la Pannoniaring de anul acesta...
« Ultima modificare: Decembrie 21, 2009, 01:09:51 de către sfantu » Memorat

Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 20, 2009, 11:48:53 »

inca odata bine ai venit. spune-ne ce imbunatatiri ai la motoreta si ce planuri ai pt 2010 dpv al imbunatatirilor sau al echipamentului pt circuit. si-ti putem spune ce se merita si ce nu (asta daca ai vre-unul)
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 21, 2009, 01:19:33 »

am  comandat carene de pista de la Resincorse, scarite racing de la RobiMoto si ghidoane tot de la ei, suporti pt tobe (in loc de scaritele spate), pompa frana Brembo 19x20, placute de frana DID si cam atat. Minim necesar pt pista. Parbriz racing am, lant Afam si pionioane -1+2 am, crash pad LSL am, protectii kevlar pt motor am, furtune racing la frana am.

Daca mi-a scapat ceva important te rog sa-mi spui...
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 21, 2009, 01:53:00 »

Parerea mea e ca motoreta este foarte bine cu aceste modificari, mai poti sa adaugi altele pe parcurs, daca chiar simti ca ai nevoie.
 Un sfat de la mine, in primul an du-te cu Pirelli , incearca sa te obisnuiesti cu aceste pneuri cat mai repede. Mai sunt multe lucruri marunte care pot inbunatatii timpii, o sa vezi pe parcursul sezonului.
 Fiecare din echipa o sa te ajute cat poate , de asta poti fi sigur.

Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 21, 2009, 03:23:21 »

...uitasem de tobele Mivv GP carbon... si de un alt aspect important: montarea schimbatorului invers, lucru cu care deja m-am obisnuit si il folosesc asa de 1 an. Pana acuma am mers pe ciruit doar cu Pirelli Diablo Supercorsa SC1 fata SC2 spate. Mi se par foarte ok...
Memorat

Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Decembrie 21, 2009, 04:40:37 »

f bine, se pare ca este bine dotat. pot sa iti recomand un singru lucru care se merita mai mult decat orice altceva - un data logger de la www.racetechnology.co.uk. Acest data loger in sine nu e mare lucru, dar combinat cu date de la alti piloti (ale mele de ex) si cu cineva care stie sa-l foloseasca calumea te va ajuta sa progresezi enorm si safe.

daca ai posibilitatea ionut mistode ti-l poate aduce cel mai ieftin. nu stiu exact care mai e pretu dar undeva la 800 - 1000 euro.
Memorat
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 21, 2009, 05:06:18 »

si e bun si pt masina data loggeru asta.
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Decembrie 21, 2009, 06:43:05 »

stiu de datalogger, dar 1000 de euro acuma sunt destul de multi bani. Poate o sa imprumut de la voi o data sa vad si eu cum stau.
Memorat

Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 21, 2009, 12:46:58 »

daca ii ai si cand ii ai ti-l recomand cu caldura.

cu imprumutatu nu ar fi o problema, doar ca e greu de dat jos si de pus la loc, dar o sa rezolvam noi ceva
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Ianuarie 19, 2010, 10:17:03 »

Azi m-a anuntat Mistode ca s-a confirmat numarul solicitat de mine pt RoSBK 2010: 30
Memorat

misi
Newbie
*

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Ianuarie 27, 2010, 04:32:06 »

Salut Victor;

Multa bafta
Memorat
victor