Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Victor Mihailescu  (Citit de 48063 ori)
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #150 : August 19, 2014, 09:03:24 »

Plictiseala ce face cu omul:))))
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #151 : August 20, 2014, 09:56:27 »

telefon destept si in 2 minute a fost gata. Calitate mai slaba din cauza vitezei, dar eram intr-o pauza de sedinte cu niste clienti...
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #152 : August 20, 2014, 10:02:18 »

Din pacate etapa de la Hungaroring nu va fi chiar asa de perfecta cum ma asteptam. Prima dezamagire a venit azi, cand Dragos m-a anuntat ca nu mai poate sa vina cu noi la Hungaro. Imi pare rau ca nu a putut sa se organizeze pentru ca am fi refacut gasca veche si am fi avut o super atmosfera alaturi de Radu, Artur, Bogdi si Zsolty.

Apoi, din cauza tobei originale (pentru ca Bodis este in vacanta  Grin ), nu pot monta carenele si ca atare vin cu cele de strada. Scaritele luate in graba de la Tomi din Oradea nu se pot regla din pacate suficient pentru a fi pe placul meu. Ghidoanele nu au ajuns inca de pe Ebay (poate maine Cipri  Wink ), nici furtunele de frana. Ma bucur ca macar am un parbriz racing, dupa care am plans si pe Ducati...

Asa ca va fi de tatonare etapa, de vazut cum se comporta kiwiul si sper sa mearga totul ok. Radu va fi alaturi de noi sa ne ajute la greu...  Cool
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #153 : August 20, 2014, 08:27:52 »

Sa vezi tu cum vei fi surpins de magaoiaia ta..chiar si superstock cum e acuma:))
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #154 : August 31, 2014, 04:48:51 »

Asa a fost Art, am fost surprins foarte placut. Abia astept sa vad cum va fi in varianta racing... Ce nu mi-a placut la Hungaro si m-a facut sa pierd destule secunde, au fost franele, care vibrau si schimbatorul fara quickshifter, care ma facea sa schimb putin aiurea vitezele, de multe ori cu greseli si erori. Eu zic ca macar 3-4 secunde am pierdut doar din acestea. Mi-ar fi placut sa am un timp cu 3-4 secunde mai bun, dar cu siguranta il voi avea curand
« Ultima modificare: August 31, 2014, 09:47:50 de către victor » Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #155 : Septembrie 24, 2014, 09:03:56 »

jucaria e aproape gata de start. Mai asteptam toba de la Bodis si putem demara...
Memorat

Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #156 : Septembrie 24, 2014, 11:25:49 »

Bravo! Sa ai bafta la Adancata!
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #157 : Septembrie 24, 2014, 08:34:35 »

Este rosie...nu o poti pierde chiar daca se va ascunde in lanul de porumb;)...daca ar fi fost verde:)))??!!!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #158 : Octombrie 06, 2014, 08:46:47 »

pentru mine s-a incheiat sezonul de revenire in RoSBK si implicit pe pista. Nu a fost chiar asa cum as fi dorit eu, dar totul e bine cand se termina cu bine. Nu am avut parte de accidentari sau alte neplaceri, asa ca sunt multumit. Am schimbat 2 motorete anul acesta. Dupa o prima etapa ratata din lipsa de motor, am avut apoi 1,5 etape cu Ducati, apoi iarasi 2 etape ratate si inca 2 etape cu Kawa, din care una cu faruri si semnalizatoare Wink

Per total am invatat multe de la cele 2 motoare. Stiu sigur ce sa nu mai fac pe viitor  Cool dar si ce trebuie sa fac la iarna pentru a avea un 2015 performant. Nu am avut un target anul acesta, mai ales in conditiile date (3,5 etape din 7, practic jumate). Cu toate acestea am terminat in top 10 SSP (locul 7) ceea ce eu zic ca e foarte ok pentru mine. La anul vom incerca putin mai sus si cateva Kg in minus pentru ajutor  Wink Grin

Sper ca la nul sa facem o figura frumoasa si ca echipa. Urmeaza perioada de discutii cu sponosrii si partenerii, incercam sa gasim cele mai bune variante pentru un sezon cat mai ok. Va vom tine la curent cu toate noutatile doar aici.

Multumesc pentru tot sprijinul primit din partea voastra si sper ca nu am dezamagit.
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #159 : Octombrie 06, 2014, 10:57:13 »

S-a vazut clar de pe margine:))) te simti mult mai bine cu Kawa-ul....sincer nu ma asteptam sa te adaptezi asa de repede la motor...am crezut ca iti va lua ceva timp..dar ma bucur ca ai facut-o....Cred ca Kawa-ul se preteaza mai mult la stilul tau decat Ducati..dar sa ne oprim aici...
Mai sunt cateva chesti de adaugat dar le voi face live..la party-ul de inchidere de an....GO TEAM33!!!!!!!!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #160 : Ianuarie 04, 2015, 11:15:15 »

An Nou Fericit si La Multi Ani!

Ma bucur ca suntem aici si in 2015... Inca nu vom face anunturi pompoase despre evolutia echipei in acest sezon, dar va voi spune doar ca, datorita situatiei mele personale din familie, exista sansa ca unele etape sa le sar. Sper sa fie cat mai putine si sa pot ajunge la cat mai multe, aceasta insemnand ca acasa lucrurile sunt ok.

Va urez sanatate multa, ca e foarte importanta si sa ne vedem cu bine pe piste.
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #161 : Ianuarie 08, 2015, 08:27:43 »

Multumim la fel Victor! Multa sanatate Laurei si sa speram ca nu o sa fie nevoie sa lipsesti de la unele etape!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #162 : Octombrie 11, 2015, 10:09:36 »

Pentru ca nu am mai scris de mult aici, am zis ca e momentul. Am mai terminat un sezon in RoSBK. Deja pot spune ca sunt un veteran al acestui campionat. Cu toate acestea, performantele mele nu reflecta neaparat vechimea in acest sport. Desi in 2011 am terminat pe 7 campionatul la clasa SBK,  pauza facuta imediat dupa m-a tras putin inapoi. Am revenit apoi cu experienta Ducati, si i tr-un final mi-a venit mintea la cap si am ajuns la Kawa 600. Din pacate viata mea personala a fost zdruncinata puternic in ultimul an si pot spune ca mi-am gasit linistea si deconectarea de realitatea de acasa prin participarea in RoSBK. Nu a fost usor, dar a trebuit sa am un hobby care sa ma repuna pe picioare o data pe luna...

Din aceasta cauza, sezonul 2015 a fost unul extrem de relaxat pentru mine. Nu am cautat sa merg extrem de tare ci mai de graba sa ma simt bine pe motor si sa nu am evenimente neplacute. Cu toate acestea, anul 2015 mi-a adus prima cazatura de cand particip la curse si prima cazatura serioasa in cei peste 19 ani de cand ma dau pe motoare. Norocul meu ca nu m-am ales nici cu urmari medicale si nici materiale prea grave. Asa ca a fost cu noroc.

Am avut parte de o motocicleta foarte buna, chiar daca aproape stock. Am constatat cu uimire, la ultima etapa, ca merge mai slab decat una cu toba stock, asa ca oeste iarna va trebui sa reglez aceasta problema cu niste electronica de curse. Mi-am pus in cap si un set de suspensii racing. Am simtit diferenta majora fata de stock, cat timp am mers cu Ducati care avea Ohlins stock. A fost altceva... Asa ca micul Kawa va primi ulgrade anul viitor. Mai am cateva maruntisuri pe lista Mosului, si sper ca in 2016 sa pot sa fiu la start si sa am mai multa nebunie in mine. Pentru asta, trebuie sa am liniste acasa... Dar sunt increzator si stiu ca va fi bine.

Am tras din nou un an pentru a tine echipa pe linia de plutire. Razvan si Alex au fost dii colegi fantastici. Raducu a fost omul din umbra noastra care a facut totul posibil. Sponsorii ne-au usurat putin eforturile pentru a ajunge la toate etapele. Partenerii tehnici ne-au usurat linistea cu privire la materialul de concurs. Familiile si prietenii ne-au sustinut tot anul. A fost frumos si cred ca rezultatele de final spun multe despre bucuria noastra.

Locul 5 SSP in 2015 nu e rau. Asa cum am mai spus-o, nu e un loc meritat, dar e un loc castigat corect, prin perseverenta si constanta. Daca ar s-ar fi adaugat si o pregatire fizica mai buna, 10 Kg mai putine pe motor si un strop de nebunie mai mare, poate ar fi fost un loc mai sus. Dar vorba unui clasic in viata: "nu ne omoram pentru 2 secunde!" Smiley
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #163 : Octombrie 12, 2015, 10:28:09 »

Bravo Victor! Te felicit pentru sezonul acesta si-ti doresc ce-mi doresc si mie pentru anul viitor si in primul rand multa sanatate tie si familiei tale! Ma bucur nespus de mult ca fac parte din echipa asta si sunt foarte mandru ca port numarul 33! Pentru mine inca e un vis...Promit ca la party ma fac manga!!! Cheesy
Anul viitor imi doresc sa fiu mult mai bataios si hotarat! Sper din suflet sa fie un sezon cu foarte multi piloti la start cu multe dueluri frumoase si cat mai putine incidente! Si bineinteles sper sa reusim sa ne facem un buget serios si sa ne pregatim fizic cat mai mult!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #164 : Noiembrie 02, 2015, 09:23:11 »

am gasit cateva poze de arhiva, din 2008 de pe Pannoniaring. Suzuki-ul meu nou-nout, 100% stock, in doua iesiri diferite. Una cu tobele stock si una cu tobele "racing" manufacturate de mine Wink Imi place si colantul de "haur" pe care l-am aplicat pe motor, sa se p[otriveasca cromatic cu gold-ul natural...
Memorat

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: