Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Etapa 6 RoSBK: Pannoniaring, 24-26 sept , 2010  (Citit de 15289 ori)
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« : Septembrie 07, 2010, 08:57:39 »

Mai este foarte putin timp pana la ultima etapa de la Pannonia , o etapa decisiva si extrem de interesanta atat la varf , cat si mai la mijlocul clasamentului. In afara de titlul de camion al lui Mistode la SBK se joaca totul in aceasta etapa.
  O sa fie foarte interesant si pt spectatori, asa ca iubitorii motocilcismului care doresc  sa vada doua curse frumoase si sa se relaxeze putin in apele termale ale orasului Sarvar sunt invitati la etapa  Smiley

Eu o sa rezerv pt echipa cazare joi, cine doreste cazare la aprox 25 euro/dubla sa ma anunte pana joi.

Incep eu lista

2 camere duble
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Septembrie 07, 2010, 10:16:30 »

imi pare deja rau ca nu pot sa ajung si eu... Asta e, poate mai facem o iesire undeva in octombrie, in cazul in care n-o sa ninga Wink
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 08, 2010, 12:57:32 »

Zoli zicea ca vor fi cateva batalii interesante la Pannonia. Mai jos am pus clasamentele

Clasamentul la SSP.

Pos   Driver       Points
1    Pascota   100
2    Cazacu   85
3    Negrea   69
4    Mainescu   58
5    Popovici   45
6    Popescu   40
7    Nemes   31
8    Pop Petre   30
9    Costescu   28
10    Alexandr.   22
11    Zaharia   20
12    Ivanov   20
13    Enache   18
14    Parloaga   18
15    Dumitrescu   15

Clasamentul la SBK

Pos    Driver    Points
1    Mistode   111
2    Vargolici   57
3    Zsigmond   52
4    Iliev           39
5    Filipeanu   34
6    Boit Artur   33
7    Romagnoli   31
8    Ivanov   31
9    Shishkov   31
10    Vrajitoru   29
11    Choy Mar   25
12    Iliescu   25
13    Nikiforov   20
14    Sandu   15
15    Mitov   14
16    Malamidis   13

Memorat
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 08, 2010, 01:05:06 »

Cateva batalii furtunoase se prevad. Ce e cel mai interesant e ca toata lumea se uita sa avanseze si nimeni nu se gandeste ca cei din spate le pot lua pozitii. (inafara de pascota)

SSP
Cazacu - Pascota
Cipi - Cazacu
Dan - Cipi
SST - cu mine
Pop - SST

SBK
Zoli - G
G- Zoli
Zoli - Zoli
si bineinteles
G - G

CheesySmileyWinkCheesy
« Ultima modificare: Septembrie 08, 2010, 01:19:36 de către Bitza_chinezu » Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Septembrie 10, 2010, 09:19:14 »

La 600 as mai adauga Nemes-Pop -Costescu....
 La 1000 vad alte doua dueluri interesante, Filipeanu-Iliev si  Boit-Romagnoli-Shiskov-Iliescu...

Etapa se apropie foate repede, am intrat in ultima suta.... Bita a rezervat boxa, azi am primit confirmarea cazarii pt cei care au dorit , toul e in regula.
  Ne vom deplasa la circuit joi, urmand ca vineri sa incepem sa ne antrenam. E o bucurie imensa ca toti 3 am ramas in carti pt locuri fruntase, sper sa terminam cu bine.
  O bucurie in plus reprezinta faptul ca vin mai multi prieteni in postura de spectator, prieteni care ne-au fost alaturi tot sezonul... sper sa-i putem bucura atat pe ei cat si pe cei care ne-au ajutat financiar tot sezonul
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Septembrie 11, 2010, 09:05:13 »

mi se pare atat de ciudat ca voi discutati de plecat la etapa si eu... discut de servetele si flori... Smiley Grin

cu siguranta va fi insa si o motoreta rosie pe remorca lui Zoli, care va face din nou furori la Pannonia, nu Dragos...?  Grin Cheesy

Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Septembrie 12, 2010, 10:00:03 »

astept cu mare nerabdare etapa.... poate cineva sa deruleze timpul inainte ?
Memorat
Turok
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Septembrie 12, 2010, 10:56:41 »

a fost un film cu o telecomanda......
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Septembrie 15, 2010, 09:39:06 »

Si uite , mai este doar o saptamana.... cu partea organizatorica stam bine, totul e rezolvat, doar trebuie sa treca putin timp  Smiley  Cine nu a rezervat cazare sa se grabeasca, pt ca noi abia am gasit , mai ales ca in afara de etapa noastra in acelasi timp se va derula pe Pannoniaring si o etapa de CE de carting (asa stiu) ...
  In pauza asta am mai lucrat la motoreta mea, Zsolt ne-a dat o informatie care ne face sa credem ca motoreta va merge mai bine de data asta, am facut cu Dragos(la antrenamentul de la Pannonia) si niste modificari la suspensie prin care credem ca o sa inbunatatim putin , asa ca sunt optimist. Obiectivul principal este sa-mi mentin locul 3 la general, care ar fi o bucurie mare pt mine , dar sincer mai sper si la locul 2, dar am nevoie de mult noroc ca sa ajung acolo. Oricum, la ce material de concurs am avut in comparatie cu "rivalii" cred ca am facut o treaba buna si am mers cat de tare am putut, asta o sa facem si acum, apoi tragem linie si vedem ce am realizat.
  Plecarea spre Pannonia va fi joi pe la 10 ca deobicei de la Mechatronics, cu Dan si Bita ne vom intalni acolo.

Invit toti iubitorii moto din zona noastra (si nu numai) la etapa, in afara de baile termale de acolo o sa poata vedea doua curse de mare spectacol...  pt cei care nu ajung, topicul va fi fresh , ca deobicei  Wink
Memorat

Go Team33 Cluj !
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Septembrie 16, 2010, 05:05:25 »

Si uite asa am ajuns la finele sezonului 2010. Pe departe cel mai frumos sezon de pana acum. Toti pilotii, fara exceptie, s-au autodepasit anul acesta. Unul dintre lucrurile cel mai putin vizibile despre RoSBK sunt sacrificiile care le fac pilotii (si familiile / prietenele) concurentilor pentru a ajunge pe grila de start.

Nu este vorba numai de bani, dar e vorba de timpul petrecut facand conditiie fizica, de timpul petrecut deplasandu-ne pana la etape, de efortul depus in a incarca / descarca motoretele, de a despacheta / inpacheta echipamentul, de a gasii si rezerva hoteluri, de a schimba gume, si nu in ultimul rand de celalte alte placeri lumesti de care nu le putem face din cauza lipsei de timp sau/si bani. Nu ma intelegeti gresit, nu ma plang. Aleg sa vin la etape pt ca imi face placere, dar ceea ce vroiam sa subliniez este faptul ca tot efortul si truda depusa fac cu atat mai important rezultatul unei curse / campionat. Un podium obtinut e cu atat mai valoros fiindca am muncit mult pentru el, iar o infrangere, neparticipare sau defectiune e cu atat mai dureroasa. 

Un astfel de exemplu pentru mine a fost prima etapa din acest sezon, pe 16-18 Aprilie la Serres, unde odata aflat pe grila de start a trebuit sa abandonez din cauza ca in tura de warm up sa gripat un pistonas de la frana, astfel facand ca roata fata sa stea in permanenta infranata. Eram atat de dezamagit dupa cursa incat tata era ingrijorat. Mi-a spus "stai linistit, e doar o cursa". Dar tocmai asta voriam sa subliniez, ca nu e numai o cursa, doar cele 30 de minute care le-am ratat. De 4 luni de zile ma antrenam, fie la sala, fie la track days (in spania si grecia), pentru prima cursa. Era atat efort si bani investiti incat un abandon e cu atat mai greu de trecut cu vederea.

In extrema opusa sunt cursele in care reusesti sa te surprinzi pe tine insuti si sa te autodepasesti. Un exemplu de anul acesta a fost cursa de la Hungaroring. Chiar daca aparent locul 4 obtinut la Hungaro pare mai slab decat podiumurile de la Slovaci si Pannonia, din punctul meu de vedere pana acum a fost cea mai frumoasa cursa de anul acesta. Veneam dupa o pauza de 6 saptamani de ne mers pe moto, ultima cursa la care participasem fusese pe ploaie unde cazusem in calificari. Nu eram prea increzator in mine. Pe langa asta vineri a plouat si am ales sa nu ma dau (ca majoritatea pilotilor). Mie in general imi trebuie mai mult timp ca sa merg tare. Incep incet si la fiecare tura merg din ce in ce mai tare, dar din aproape in aproape. Astfel nu-mi asum riscuri mari. Avand in vedere ca pierdusem si ziua de vineri (pe cand majoritatea pilotiilor venisera de joi sa se reacomodeze cu circuitul) eram si mai putin optimist sambata in calificari.

Am facut 5 intrari Sambata. La etapa asta aveam doar 1 set de pneuri noi, care voriam sa le tin pentru duminica. Astfel calificarile le-am facut pe 2 seturi sh (1 care mi la vandut G cu 20 de euro). Prima iesire. 2.12… (primii de la RoSBK SSP mergeau 2.01). A doua iesire 2.09. A treia iesire. 2.06. A patra 2.05. A cincea un 2.03.8 chinuit! Bun si ala. Best lap la SSP… 1.57, 1.58, 1.59, Eram cu 4 secunde in spate grupului fruntas. Si chiar daca as fi avut pneuri noi tot asa as fi mers. Duminica in warm up 2.03 din nou. Urma cursa. Odata ajuns pe grila mi-am zis: ori la bal ori la spital. In urmatoarea clipa sa stins semaforul rosu.

Si in stilul meu clasic, am facut o broscuta (weelie nereusit din cauza ca i-am dat prea mult gaz) si am ratat startul. Plecasem de pe linia a 4-a (pozitia 14?). M-au depasit toti de pe linia mea + SST si alti piloti care erau cu o linie in spate.  O cursa are deobicei 12-15 ture, si deobicei cursa este mai mult sau mai putin decisa in primele 4-5 ture. Dupa distanta e prea mare dintre piloti si ritmul se reduce. Dupa e doar o lupta cu tine insuti sa-ti mentii pozitia si sa nu gresesti. Cursa asta avea sa fie diferita. Fiindca era o cursa de recuperare pentru mine, am luptat toata cursa. Primele 7 am mers la limita puterilor mele.. 2.03 constant.. recuperasem 6 pozitii. Eram pe 10. Iar fiindca mersesem nu tocmai potolit si depasisem atatia - gafaiam. Incepuse sa ma doara incheietura. Pana acum era o cursa normala. Diferenta a fost ca in partea a doua a cursei m-au surprins. Fiind angrenat intr-o batalie cu Petre Pop si un Elvetian cu un motor mov, am ales sa trag si mai tare. Si am reusit. 2.01 4 ture la rand. Am mai depasit in 4 piloti. Ultimii doi in ultima tura! Astfel am terminat pe 6(la general, 4 la rosbk!! A fost o cursa plina de batalii si am reusit sa ma autodepasesc.

Acum let the good times roll... Pannonia in 7 zile
« Ultima modificare: Septembrie 16, 2010, 10:05:25 de către Bitza_chinezu » Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Septembrie 16, 2010, 07:19:48 »

Excelent post , face topicul mai interesant.
   Bita , cu atitudinea ta era doar chestiune de timp sa vina si rezultatele f. bune.  Iar Pannonia sper sa fie cireasa de pe tort si pt tine.

ps. sa stii ca ai mare noroc cu Dragos P.... sa nu uiti sa-i multumesti la sfarsit  Grin
Memorat

Go Team33 Cluj !
Bitza_chinezu
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Septembrie 16, 2010, 09:09:30 »

mersi zolingher!

asa este, trebuie sa mentionez ca fara tatal meu nu as fi putut obtine nici unul dintre rezultatele mele. Are o varsta, si ii e greu sa stea pe drumuri cate 4 zile la 2-3 saptamani, dar totusi se sacrifica si vine cu mine. Inseamna foarte mult pentru mine ce face tatal meu pentru mine. Cu aceasta cale ii multumesc mult pentru enormul efort depus in a ma ajuta la curse. Mersi tati!
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Septembrie 20, 2010, 11:37:11 »

daca e vremea multumirilor, de data asta am avut si eu o experienta pozitiva inaintea acestei etape si as vrea sa multumesc catorva persoane.... ultima etapa e tot timpul cel mai dificil dpdv financiar, dar de data asta foarte multe persoane m-au ajutat , facand sa nu am datorii mari si sa pot termina sezonul concentrandu-ma doar la pregatire , nu la partea de management. Asadar multumiri traditionalilor Gynia, Digitalpoint si DHI, multumiri lui Sebi (SSPBike) pt permanentul ajutor tehnic, baietilor de la Mechatronics pt pregatirea motoretei , pt etapa asta am si ArchDesign pe lista partenerilor, merci lui Sfantu, merci Emi (azi mi-a zis Dragos de surpriza, conteaza mult)... orice rezultat o sa am , as vrea sa simta fiecare ca are o parte "de vina"  Wink

Ca sa inchei partea de prewiew al etapei , anunt ca plecarea va avea loc joi la 10 de la Mechatronics si sper ca dupa etapa sa avem ce discuta pe aici ... pana atunci promit ca o sa avem rezultate de la antrenamente,calificari si din cursa cat mai proaspete
Memorat

Go Team33 Cluj !
sebi77
Full Member

www.sspbike.ro

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Septembrie 21, 2010, 08:25:06 »

Va doresc multa bafta la ultima etapa si sper sa realizati obiectivele propuse pentru acest campionat!
Zoli, imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult in acest sezon. Se pare ca am fost si eu atins de problemele financiare ale tarii.
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Septembrie 21, 2010, 08:15:42 »

Va doresc multa bafta la ultima etapa si sper sa realizati obiectivele propuse pentru acest campionat!
Zoli, imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult in acest sezon. Se pare ca am fost si eu atins de problemele financiare ale tarii.

M-ai ajutat mai foarte mult nu doar in acest an, cat si anii trecuti, pt asta multumirile mele sincere! La SSPBike nu numai eu, cam toti raceri din Cluj si-au gasit un sprijin
 Sa stii ca mai sunt locuri libere la etapa asta  Wink si se pare ca vom avea vreme frumoasa contrar previzunilor
Memorat

Go Team33 Cluj !
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: