Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: [ex-membru] Zsigmond Zoltan  (Citit de 20368 ori)
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« : Ianuarie 28, 2009, 12:59:23 »

Eu sunt 33,  Grin si va salut pe toti. Sunt nascut in Cluj, in 21.apr. 1977, de profesie medic veterinar. Am concurat pana in 2008 pt. clubul MotoRacingCluj, pe o motocicleta Suzuki GSXR1000, model 2006.

Am inceput motociclismul sportiv in 2006, la o cursa in Tg.Mures, pe aeroport,a insistentele lui Gazdac Claudiu, alias Clod.Ii multumesc pe aceasta cale. De multi ani urmaream cursele din tara si din strainatate , nu am fost greu de convins... Grin . La cursa asta am luat locul 3 la debutanti, primind prima cupita, ceea ce m-a facut foarte fericit. Am mai avut 2 curse la Caransebes, dintre care la unul am avut prima cazatura mai serioasa. Atunci am vazut partea negativa a curselor pe dalele de pe aeroporturi, lipsa securitatii, lipsa organizarii, etc. Atunci m-am hotarat ca tot timpul o sa pun calitatea in locul cantitatii si am renuntat definitiv la cursele pe aeroporturi.

In 2007 am renuntat la cursele organizate total neprofesionist de federatia de specialitate si am inceput sa alerg in curse private romanesti, organizate pe circuite din strainatate.  Atunci mi-am dat seama ce inseamna motociclismul de viteza adevarat, ce inseamna technica, de ce ai nevoie, etc. Am progresat in acel an mai mult decat imi imaginam ca pot, avand si primele rezultate. La prima cursa de debutanti am castigat, apoi am trecut la avansati. Am facut cateva curse bune intr-o companie selecta, am ajuns de cateva ori aproape de podium. La sfarsitul anului mi-am schimbat motocicleta, trecand de pe Yamaha pe Suzuki.  Anul acela am avut al patrulea timp dintre romani la Serres, inaintea unor piloti mult mai experimentati ca si mine.

2008 a fost cel mai bun an al meu. Am avut prilejul sa concurez intr-un campionat deosebit de puternic, Romanian Superbike, concurand cu cei mai buni romani si multi piloti straini foarte rapizi.  Am urcat pe podium la Most (cea mai buna performanta a mea)  si la sfarsit am terminat pe locul 4 la general, un loc la care nici nu ma gandeam la inceputul campionatului. Am inbunatatit timpii mei pe fiecare circuit, am acumulat experienta si am inceput sa am incredere tot mai multa in mine. Aici conteaza foarte mult si faptul ca am cunoscut un mecanic foarte bun din Ungaria,Hazos Ferenc, care a inceput sa ma ajute cu sfaturi, sa-mi aduca motocicleta la un nivel bun, sa ma incurajeze.

Sezonul 2009 ma prinde tot in Romanian Superbike, unde vreau sa ajung cat mai sus posibil. Sper sa reusesc ce mi-am propus, pt. asta multumesc mult sponsorilor mei, echipei si celor care ma mai suna sa ma intrebe de rezultate si nu numai.
Mai sper ca anul asta sa "duc" si eu cat mai multi motociclisti pe pista, sa simta si ei acelasi placere ce simt eu cand concurez.

Va doresc un 2009 cat mai racing si cat mai multe realizari ! Wink
« Ultima modificare: Februarie 02, 2014, 04:15:54 de către victor » Memorat

Go Team33 Cluj !
Braccio
Newbie
*

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 01, 2009, 12:23:36 »

Mult succes in continuare!  Wink
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 01, 2009, 11:31:29 »

Merci Braccio, si tie la fel!

Pun cateva poze cu mine ...

Memorat

Go Team33 Cluj !
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 01, 2009, 11:33:12 »

more:

Memorat

Go Team33 Cluj !
adi dedea
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 14, 2009, 11:30:08 »

Foarte frumoase poze.....puteai sa pui mai multe ca doar stiu ca ai de unde, muama ce te-ai zgrcit asa cu pozele ?  Wink
Memorat

TEAM33
pepy
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 19, 2009, 12:14:36 »

Bafta.sper ca la sfarsitul sezonului sa te vad in top3.
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 19, 2009, 03:23:03 »

Bafta.sper ca la sfarsitul sezonului sa te vad in top3.

Multumesc pt. urari, asta e targetul meu, sper sa si pot. Nu cunosc exact nivelul pilotilor straini, asa ca targetul mai exact este ca sa ajung in primii 3 piloti romani la SBK.
 Merci inca odata pt. urari, poate ne vedem la vreo etapa!  Wink

Hai ca mai pun cate o poza: 

« Ultima modificare: August 25, 2010, 06:36:35 de către zoli33 » Memorat

Go Team33 Cluj !
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Octombrie 02, 2009, 09:48:59 »

Am gasit inca 2 poze :

« Ultima modificare: Noiembrie 10, 2011, 07:30:50 de către zoli33 » Memorat

Go Team33 Cluj !
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : August 30, 2012, 02:46:24 »

Din respect pt cei care-mi urmaresc evolutia, o sa reinprospatez topicul , l-am cam neglijat  Undecided

In primul rand doresc sa anunt ca anul acesta nu o sa mai concurez in RoSBK, din cauza abandonurilor din ultimele doua curse, care m-au coborat foarte tare in clasament... urmeaza doua etapa foarte scumpe, si am hotarat ca e mai ok sa ma concentrez (si finaciar) pe noul sezon, decat sa cheltui bani multi sa ma clasez pe o pozitie oricum muuult sub ce mi-am dorit. In concluzie, sacrific sfarsitul asta de sezon , in care am invatat multe lucruri din cele intamplate, voi schimba multe in noul sezon.

Am promis ca pun info din ceea ce s-a intamplat anii trecuti ...

2009: un an greu, in care financiar am stat catastrofal,am si vrut sa abandonez, dar in ultima cursa am terminat in fata lui Dumitrescu ,Mistode si Vargolici , in cea mai buna cursa a vietii mele, asa ca am continuat si anul urmator.... locul 6 la sfarsit, al 4 lea dintre romani , 112 puncte acumulati

2010: un an perfect, cu cel mai bun rezultat , adica locul 3 , dupa Ionut si Gicu... am fost in lupta pt locul 2 pana la ultima cursa, dar vremea m-a incurcat grav la Pannonia... oricum am fost foarte multumit si asa .. 68 puncte la sfarsit

2011: primul an cu Kawa, un an bun, dar nu am mai reusit sa stau aproape de Gicu din mai multe motive... oricum supermultumit la sfarsit, locul 3 cu 85 puncte

2012: un an cu multe ghinioane, primul abandon , multe deziluzii (in tecnica, oameni .... planeta  Grin ) , in concluzie .. 35 puncte  . Mai rau sigur nu se poate, asa ca sunt extrem de happy  Smiley

Memorat

Go Team33 Cluj !
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : August 30, 2012, 03:04:36 »

Anii cei mai buni sunt cei care'o sa vina .........
http://www.youtube.com/watch?v=KxjPHcAOEr8
Memorat

M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni Wink
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : August 30, 2012, 03:23:04 »

Zoli, noi suntem oricum foarte mandri de tine si daca in 2009 abandonai, cu siguranta azi nu eram toti asa cum suntem, prieteni, gasca de mers de curse, gasca de pasionati cu un scop comun...

Deci, acea hotarare a ta a schimbat cursul istoriei catorva oameni, ceea ce e foarte mult Wink

Sunt convins ca planurile pt sezonul 2013 se vor realiza si vei putea sa te bucuri din nou de curse la maxim, asa cum ai facut-o si pana acuma. Mai este o zicala, cum ca totul se intampla cu un scop! Poate ca asa a fost sa fie anul acesta... Oricum, toti campionii au trecut prin momente dificile, asa ca nu ai de ce sa te demoralizezi.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : August 30, 2012, 09:17:45 »

Acuma sa zic si eu.......zoli-cipri-eu-pista....basta cam asa scurt:Smiley)) deci victor a zis un adevar adevarat.....bafta in continuare...si sunt(tem) cu ochii pe tine.
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Septembrie 02, 2012, 10:42:31 »

Multumesc victor, kyp si art !

Pt mine acesti ani de circuit mi-au adus emotiile si trairile cele mai intense din viata (bune si rele) , sper sa mai am parte de ele si in viitor.
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 17, 2012, 08:47:08 »

Ceva nou........? ai ales motoru pe anul viitor?
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 17, 2012, 09:10:06 »

In scurt timp (1-2 sapt) o sa fie si motoreta pt sezonul viitor , acum definitivez ... numai ca nu-mi place sa anunt pana nu e acasa .. revin in scurt timp cu informatii  Smiley
Memorat

Go Team33 Cluj !
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: