Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Razvan Ponoran  (Citit de 12235 ori)
admin
Administrator
Full Member

Vezi Profilul
« : Ianuarie 03, 2013, 09:49:43 »

De azi Razvan face parte din team33 , chiar daca deja anul trecut a venit de cateva ori cu noi la circuit...
 Acest topic este dedicat lui, o sa gasiti info despre el, poze, targeturi .

Bun venit la bord, mult succes Razvan!
« Ultima modificare: Februarie 02, 2014, 04:18:58 de către victor » Memorat
Stau-De-6
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Ianuarie 03, 2013, 11:48:50 »

Felicitari, Razvan si bafta in noul sezon competitional!  Roll Eyes
Memorat

"It's not who gets on the gas first, it's who gets on full gas first". Simon Crafar
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Ianuarie 03, 2013, 01:35:58 »

Multumesc mult pentru sprijin si primire. Ard de nerabdare sa inceapa sezonul...
Sper sa fac o figura buna, sa reusesc sa termin cu brio toate etapele si sa ajut echipa cu tot ce pot.
Memorat
Patri
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Ianuarie 03, 2013, 09:39:56 »

Bine ai venit Razvan! Make us proud!  Grin
Memorat
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Ianuarie 03, 2013, 10:52:47 »

Bine ai venit la bord Razvan! Sper sa ai parte de un sezon cat mai reusit si cat mai multe altele! Poate ne spui cate ceva si despre inceputurile tale motoretistice, mie chiar mi-ar placea sa stiu cum te-ai apucat de asta Wink
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Ianuarie 04, 2013, 12:26:53 »

Bravo razvane.....ma bucur pt tine...oricum nu o sa zic la nimeni cand ai plans la hungaro de bucurie ca poti sa mergi cu mine in masina hahahahhahaa Kiss
Memorat
Iosif
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Ianuarie 05, 2013, 11:19:51 »

multumesc Razvan..sper sa avem un sezon cat mai bun..eu zic ca o sa ne intelegem foarte bine, ca suntem o echipa si o sa ne ajutam unul pe celalat..mult succes si astept sa ne cunoastem mai bine Grin Wink
Memorat

Multumiri pentru sprijin: Autotop; Comura;  Comautosport; Autozborowsky; Samtires; Entuziast-Bike;  Bistriteanul; SepiaPrint; Avicenna
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Ianuarie 05, 2013, 11:46:02 »

Bravo Razvan !

Memorat

M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni Wink
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Ianuarie 06, 2013, 01:51:28 »

Bine art...ai promis ca ramane secretul nostru...
Acum sa va povestesc cum am dobandit eu pasiunea pentru motociclete. Bineinteles ca ceva sigur exista de la nastere si pe deasupra si tatal meu a avut in tinerete.
Primul contact cu o motocicleta l-am avut undeva pe la 3-4 ani cand am fost plimbat de un unchi cu un hoinar rablajit. Din momentul acela daca ma intrebai ce jucarie vreau numai motociclete existau in mintea mea. Urmatorul contact l-am avut pe la 12 ani cand impreuna cu un bun amic am reusit sa punem in functiune un MZ 125 care fusese al bunicului lui. Am umblat vreo 2 veri cu motocicleta aia pe toare coclaurile pana cand ne-a prins tatal lui cu ea pe strada si am luat o batuta crunta amandoi. In vremea aceea ma rugam de ai mei sa-mi cumpere un scuter insa lucrul acesta nu s-a intamplat niciodata pentru ca ei considerau ca era prea periculos pentru mine. Apoi pe la 16 ani un fost coleg, mai nebun de felul lui, nu mai stiu exact cum a cumparat de la cineva un gsxf 600 care nici macar nu avea acte. Imi amintesc ca avea un talon de Aprilia de 125 si daca il oprea politia arata acel talon. Cu motocicleta aia practic am facut toate prostiile din lume. Pe vremea aceea eu eram la liceu in Bucuresti mergeam doar vara acasa in vacanta. Si totul s-a terminat intr-o seara cand Dan, a reusit sa o tranteasca de un gard de fier beton si a facut-o praf el scapand cu niste zgatieturi.
Atunci toate sperantele mele de a avea o motocicleta la 18 ani se naruisera. Insa intre timp intrasem la Politehnica in Bucuresti, al 2-lea daca imi aduc bine aminte si am primit de la bunica mea o suma consistenta de bani pentru procurarea unui laptop. Bineinteles ca eu nu visam laptopuri ci motociclete. Si asa cu ceva chinuri si bani luati imprumut cu gandul ca o sa-i dau inapoi din bursa mi-am cumparat prima mea motocicleta. Un kawasaki zxr 400. Bineinteles ca la echipament nici nu mi-a stat gandul. Nu aveam nici macar casca. Imi aduc aminte ca l-am sunat pe tatal meu si l-am rugat sa-mi trimita niste bani sa-mi cumpar o casca si mi-a zis ``Ce-ai facut?Ti-ai cumparat capra?No, treaba ta, poti sa te dai cu capul de borduri ca eu unul ti-am spus ca nu sunt de acord si punct.``
Apoi m-am angajat, am inceput sa produc bani si sa investesc tot ce castigam in motociclete si echipamente. A urmat un GSXR 600, l-am trantit in Alba cand veneam de la Bucuresti apoi un GSXR 750. Pe asta l-am tavalit prin Bucuresti pe o roata. Tongue Apoi a urmat un CBR 1000RR in care am investit o avere si mergeam mult mai calculat insa am avut ghinionul sa imi intersectez drumul cu un taximetrist in traficul infernal din Bucuresti.Din treaba asta alegandu-ma cu o ruptura de ligamente la genunchi, un pantof lipsa si o durere de umar care persista si astazi. Dupa accidentul asta a urmat o pauza de 2 ani, banii de la asigurari i-am folosit pentru a-mi achizitiona o masinuta superba Honda Civic. In acesti doi ani am simtit cu adevarat ce inseamna sa nu ai motocicleta si sa tot imprumuti de la unul si de la altul pana cand l-am gasit pe Victor si am reusit sa  cumpar K8-ul lui de care sunt extrem de multumit. Initial am discutat cu el sa-l cumpar de strada, nu stiam ca el era pilot si motocicleta a fost mai tot timpul pe circuit. Am cautat pe internet, am gasit motorul, am gasit siteul 33team, v-am gasit pe voi si am realizat ca asta s-ar putea sa fie sansa mea sa ajung pe circuit.
 Pana anul trecut nici nu visam asa ceva.Imaginandu-mi ca poate numai dupa 30-35 de ani o sa-mi permit asta.
   Si uite asa am ajuns intr-un singur an sa cumpar o super motocicleta, sa am 3 iesiri pe circuit, sa am promisiuni de sponsori si sa fac parte dintr-o echipa minunata cu vechime si experienta alaturi de care sunt sigur ca am foarte multe de invatat.
Va multumesc si imi pare rau daca v-am plictisit.
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Ianuarie 06, 2013, 11:36:24 »

Razvane, ma bucur din nou ca eu am fost oarecum vinovatul pt debutul tau pe circuit si sper sa pot sa fiu alaturi de tine si de echipa cat mai des pt sfaturi si sustinere si... savurarea rezultatelor bune Wink

E foarte important sa progresezi safe. Dej ai vazut cum e pe pista si ai reusit sa faci rezultate bune. Acuma urmeaza adevărata provocare... sa nu te dai tare de pamant Wink Succes!
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Ianuarie 19, 2013, 05:37:07 »

Nu ne-ai plictisit deloc, frumoasa povestea Wink Se vede ca esti un om mai mult decat pasionat si nu numai atat, si foarte talentat. Ma bucur ca ai ajuns in echipa, acum toate eforturile tale le poti directiona spre ceea ce ti-ai dorit dintotdeauna. Bafta si sunt convins ca vei face o figura foarte frumoasa in campionat.
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Februarie 09, 2014, 11:39:38 »

M-am inteles cu Emi pentru amortizorul spate la 450 de euro.Ce parere aveti?M-am grabit putin cu schimbatul?Trebuia sa mai merg un an cu cel stock?Momentan simt ca sunt foarte multumit de motocicleta si simt ca ea poate inca mult...singura problema o am pe viraje unde simt ca ma lupt cu ea sa o duc unde vreau si ma gandesc ca aici ma poate ajuta suspensia si sunt curios sa vad daca am ajuns macar la nivelul sa pot face diferenta.
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Februarie 10, 2014, 12:34:49 »

Te va ajuta extrem de mult suspensia, daca poti fa rost si de fata...

Razvane, anul asta vei da de multe greutati , pt ca ai reusit sa urci la un nivel superior... aici nu va mai fi bucuria podiumului atat de des, vor veni si cazaturile, partea mai urata a motoretismului de circuit, multi cedeaza .... cel mai important e sa ramai consecvent si sa progresezi , incearca sa te bucuri de mersul mai repede si la un moment dat vor veni si bucuriile, o sa vezi.

Multa bafta iti doresc!
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Februarie 10, 2014, 12:57:02 »

Si eu cred ca este o investitie buna...si +sez la ce a zis Zoli cu suspensia fata...Setarile vor fi altele si ai sa simti motorul putin mai bine+ca o sa ai de unde sa umbli la el..adica va avea posibilatati multiple de setari....(deja am ametit de la atetea setari)
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Februarie 10, 2014, 12:58:41 »

Pana la urma am vorbit cu Emi si mai astept putin...am sa incerc sa vorbesc cu Dragos sa-i explic cam ce as vrea eu si ce nu mi-a placut la motocicleta si sa incerc niste modificari doar din setari. Zoli, sunt perfect constient de lucrul acesta si targetul meu pentru anul acesta este progresul si constanta...rezultatul mai putin important dar nu de neglijat...  Grin
Memorat
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: