Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Sondaj
Întrebare: Iosif si Razvan la Rookies1000...
locul1 si 2 - 2 (13.3%)
amandoi pe podium - 10 (66.7%)
unul pe podium - 3 (20%)
niciunul pe podium - 0 (0%)
Numărul votanţilor: 15

Pagini: [1] 2 3 ... 9   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2013 - Etapa 5 RoSBK: Hungaroring, 9-11 august  (Citit de 31295 ori)
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« : Iulie 11, 2013, 09:36:36 »

Este o etapa foarte importanta pt toti de aici, este etapa la care ajung cel mai usor prietenii , familia, un fel de circuit de casa. In plus avem si o presiune a rezultatului , in etapa asta se pot rezolva sau incurca si mai mult anumite calcule, dat fiind ca in afara de Hring dupa parerea mea va fi doar o etapa la Serres.
 Anuntati-va prezenta cei care veniti si aveti nevoie de boxa, sa vedem daca e nevoie de o boxa sau chiar doua, la fel cu cazarea astept comenzi pana miercuri. Eu voi alege varianta de cazare (rulota/Mogyorod/Budapesta) pana miercuri, in functie si de voi. Dupa miercuri nu voi mai suna dupa cazare, asa ca va astept variantele ( locuri in camera, cate nopti exact, cat mai exact)

« Ultima modificare: Ianuarie 23, 2014, 03:04:30 de către victor » Memorat

Go Team33 Cluj !
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 11, 2013, 10:52:22 »

Din Oradea venim cu 3 motociclete.
Daca mai aveti loc in boxa si ne primiti , stam cu voi .
Informatii sigure despre cazare o sa stim saptamana viitoare la inceput

Programul etapei e in pdf
« Ultima modificare: Iulie 11, 2013, 11:17:19 de către kyp-76 » Memorat

M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni Wink
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 11, 2013, 11:24:58 »

Il citez pe Ionut Mistode :

" Etapa va avea 3 zile, 3 grupe de antrenamente a cate 20 minute.

Pentru inscrierea la etapa de la Hungaroring taxa este de 400 euro pentru plata in avans si 420 euro la circuit. Taxa include, antrenamente libere si calificari 3 zile, transponderul, o cursa de antrenament, cursa de anduranta si cursa din cadrul Rosbk.

La aceata etapa trebuie facuta rezervare din timp pentru a putea avea certitudinea unui loc pe pista.

fiecare pilot va avea o filmare slow motion - motogp style!

mail: info @ rosbk . ro (fara spatii) "

Chestia cu filmare slow motion - motogp style  e foarte interesanta  Wink
Memorat

MagazinulDeBaterii.ro
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 11, 2013, 11:29:38 »

Voi face si eu o vizita la Hungaroring Cheesy
Memorat
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 12, 2013, 12:54:06 »

Tocmai am vorbit cu cineva care merge destul de mult pe Hungaroring si am inteles ca pt. R1 - le meu rapoartele ideale ar fi -1 cu +3 ; la fel pt. ZX 10  . Suzuki zice omul ca merge mai ok cu - 1 si + 2 .
Totul tine de stilul de pilotaj , dar merita sa verificati si voi , ca se pot scoate sutimi sau chiar zecimi pretioase / tur , numai din  pinion si foaie.
Memorat

Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 12, 2013, 10:33:28 »

Salutare!Contati pe mine!Vin cu Andreea. Daca suntem doar noi 3(Iosif, Zoli, Razvan) putem merge cu duba mea iar Andreea poate are loc in masina cu altcineva.
« Ultima modificare: Iulie 12, 2013, 10:43:51 de către Razvan » Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 12, 2013, 10:42:02 »

La aceasta etapa voi ajunge si eu cu Laura. Este foarte importanta etapa si trebuie sa fiu cu ochii pe voi... Wink Noi vom ajunge vineri seara si stam in Budapesta.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Stau-De-6
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 12, 2013, 08:19:02 »

Ajungem si noi, Crazy Snails. Grin
Asteptam sa vedem programul trackday-urilor sa stim daca venim si cu motocicletele sau nu.
Zoli, pana miercuri ai lista finala cu noi.

O sa fie cea mai tare etapa! Roll Eyes
Memorat

"It's not who gets on the gas first, it's who gets on full gas first". Simon Crafar
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 12, 2013, 09:00:54 »

Am vazut ca pe Hungaro este ceva week end pe 2 roti in weekend-ul din 3-4 august apoi tot este rezervat...
Memorat
kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 13, 2013, 03:19:13 »

Ca o recomandare pt Razvan si Iosif , avand in vedere ca Hungaro e o etapa extrem de importanta , sa verificati extrem de bine motocicletele innainte . Totul trebuie sa fie perfect : ulei , filtru , placute si lichid de frana , lant si pinioane , jug , bascula , semighidoane , toate suruburile si piulitele posibile , roti si discuri de frana. Dupa ce ati verificat totul , faceti o scurta pauza si apoi mai verificati totul inca o data Wink
Memorat

Iosif
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 14, 2013, 09:45:24 »

multumim Cipri  Kiss Grin
Memorat

Multumiri pentru sprijin: Autotop; Comura;  Comautosport; Autozborowsky; Samtires; Entuziast-Bike;  Bistriteanul; SepiaPrint; Avicenna
bogdy
Full Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iulie 14, 2013, 10:34:24 »

Daca totul merge bine si imi rezolv cu serviciul vin si eu prietena.
Cred ca o sa mergem de Joi pana in Viena si venim doar Vineri seara spre cazare (Budapesta, Mogyorod...unde va plantati si voi)
Zoli, vb de cazare
Memorat
silvio
Newbie
*

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 14, 2013, 11:52:34 »

buna baieti,
dupa o pauza de reflesiune m-am decis sa fac o investitie la motocicleta.
A fost o decisie foarte grea dar in sfarsit.....vor schimba uleiul si...filtrul!!!  Shocked Shocked Shocked Shocked
Din pacate n-am gasit Motul second hand....si este obligator sa-l schimb cu nou!! Kiss
Memorat
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 15, 2013, 01:30:18 »

Cheesy  Cheesy Cheesy
Si inca o recomandare (3) pentru Iosif, sa mai verifici odata sa fie benzina(un extra indicator ar prinde bine, gen girofar), lantul si placutele...si benzina  Grin
Lasand gluma la o parte putin cred ca veti avea parte de o super etapa la Hungaro; daca Iosif mergea 2.07 acum un an, ma gandesc ca dupa toate iesirile si etapele la care a luat parte de atunci nu ar trebui sa aiba niciun fel de emotie, sigur va fi bine. Razvan ghinioanele tale s-au spart, sunt convins, asa cum cred ca in sfarsit o sa vad doi piloti 33team pe podiumul clasei voastre. Pe Hungaro Zoli si cand merge slab merge bine, stiu ca e un circuit frumos, provocator, care ii place si pe care poate progresa, unde poate obtine un rezultat foarte bun care sa ii consolideze pozitia in clasamentul general.
Victor, oare nu se poate instala un webcam in boxa, sa vedem si noi, cei mai necajiti, imagini despre cum decurg ostilitatile in curtea noastra? Macar vreo 2-3 ore pe zi ar fi de vis; activat webcam-ul si lasat sa mearga, sa nu fie o bataie de cap in plus, in conditiile in care ar fi internet si din cate imi amintesc anul trecut era.
« Ultima modificare: Iulie 15, 2013, 01:37:39 de către Ovidiu » Memorat

Stau-De-6
Sr. Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 16, 2013, 08:21:37 »

Am inteles ca o sa fie trackday pe data de 8, joi, asa ca noi o sa plecam mai devreme cu o zi. Asteptam sa se deschida rezervarile, sa fim siguri.
Zoli, te rog sa ne rezervi 7 locuri, in 2 camere. Ajungem miercuri seara si plecam duminica.

Merci!
Memorat

"It's not who gets on the gas first, it's who gets on full gas first". Simon Crafar
Pagini: [1] 2 3 ... 9   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: