Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2014 - Etapa 2 - Pannoniaring - 30 mai - 1 iunie  (Citit de 9976 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Aprilie 07, 2014, 08:50:46 »

Dupa cum probabil ati vazut, consultand calendarul RoSBK 2014 de pe site-ul nostru Wink, urmatoarea etapa din acest an se va desfasura pe celebrul circuit Pannoniaring din Ungaria. Celebru pentru evenimentele extrem de contradictorii petrecute aici de-a lungul anilor... "De la agonie la extaz" s-ar putea intitula acest circuit. Colegii pot sa va explice mai multe.

Etapa se va organiza tot impreuna cu ActionBike, la fel ca la Rijeka. Asadar vom putea sa ne intrecem cu o parte din colegii straini care au ajuns si la Rijeka.

Pana atunci insa mai este mult timp. O pauza competitionala de 2 luni nu este chiar benefica pentru piloti, mai ales dupa prima etapa. Asadar echipa va incerca sa ajunga la cel putin un antrenament inainte de Pannonia in vederea pastrarii fresh a reflexelor... Wink

Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 08, 2014, 11:51:42 »

O sa fie o etapa faina, stiind anumite dedesubturi din echipa, astept sa vad si eu evolutia celor 2-3 piloti ai echipei  Wink  , mai ales ca asa stiu ca toti cei din team33cluj iubesc acest circuit.
 Eu nu pot sa zic acelasi lucru,urasc circuitul asta, pt mine si aceasta etapa va fi una in care o sa incerc sa merg cu obiectivul de a strange cat mai multe puncte, sa cresc in ceea ce priveste forma si increderea in mine, suspensii si cauciucuri, voi forta doar cand voi simti ca e momentul. Sper ca organizarea sa fie mai ok, sa ma simt mai relaxat in boxa, sa ma concentrez doar la circuit.
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 09, 2014, 12:19:00 »

Si eu astept sa vad unele noutati in ceea ce priveste Team 33 si compozitia echipei;).....BRRRRRRRRR!!!!

Iar in ceea ce il priveste pe Zoli vad ca trebuie sa apelez la saloane de masaj si sa ducem un lighean cu noi sa facem jacuzzi in boxa.....sa fie mai SI mai relaxat:))))

Va fi interesant cel putin din punctul de vedere al pistei..din cate stiu s-a schimbat si nu putin..cred ca a devenit mai rapid si in acelasi timp mai safe.
Memorat
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 09, 2014, 09:27:06 »

Suna bine etapa,dar cu mici emotii. Pannonia este primul circuit de viteza pe care m.am dat,in 2011. Ce frica aveam pe atunci in mine,spre totusi ca lucrurile s-au mai schimbat pe la mine si la circuit.
O sa fie ceva sunete noi prin boxa team33.
Pe partea de organizare ma bucur ca am ocazia sa ma revansez fata de grasii care m-au depasit. Fat Bastard  Cheesy  Cheesy
Sa ne vedem cu bine la prezentare(dupa adresa cred ca e la Zoli acasa )
Memorat

Braking is for pussyez, my friend!
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 09, 2014, 11:17:20 »

Hehe!Eu deja visez la etapa asta.Abia astept sa mergem! Sper sa merg bine si sunt tare curios ce au modificat...o sa caut pe net ceva filmari daca au fost deja pe acolo. Sper sa merg mai bine decat in Croatia si sa obtin mai multe puncte insa nu vreau sa fortez fara rost, ma pastrez pentru Brno, acolo vreau si imi doresc sa merg cat pot eu de tare fara sa ma mai gandesc la nimic Cheesy . Pana atunci vreau sa ma pregatesc fizic intens si sa mai slabesc cateva kilograme.Smiley
Hehe! Poate mergem la un Hring pana la Pannonia? Ce parere aveti?
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 13, 2014, 10:45:15 »

Varianta noua Pannoniaring: https://www.youtube.com/watch?v=9RkpszFdcJA
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 14, 2014, 10:56:46 »

Pai mari lucruri nu s-au modificat... Cred ca mai mult pentru auto sunt modificarile. Vibratoarele introduse nu sunt pe trasele moto oricum. La iesirea pe linia dreapta este o largire a pistei si aceea cred ca poate ajuta si la moto, dar in rest nu vad nimic diferit considerabil. Abia astept sa dau drumul la cuplul Ducati pe pista... Wink
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 18, 2014, 04:40:42 »

O informatie care schimba brutal lupta in fruntea clasamentului... din pacate Gicu (Vargolici ) , colegul meu de echipa, a suferit o accidentare grava la enduro, s-a operat, rateaza tot sezonul... imi pare atat de rau , pt ca mereu a fost un etalon pt mine, fara el nu simt mare lucru chiar daca ma clasez in fata. O sa-mi lipseasca foarte mult pe grila si in afara lui
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Aprilie 18, 2014, 06:36:56 »

Gicu e foarte norocos vad.... A ratat si sezonul trecut partial, avuma rateaza si 2014. Pacat. Zoli, daca te incalzeste, potu sa ma iei drept reper la etapele urmatoare, in locul lui Gicu... adica reper vizual...  Cand ma vezi, poti sa ma ocolesti linistit Smiley
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Aprilie 19, 2014, 03:17:26 »

Pentru mine Pannonia este un circuit special. In 2008 am iesit prima data pe un circuit, la Pannonia. In 2009 am concurat in prima cursa, la Pannonia. In 2012 am alergat in ultima cursa din era Suzuki, la Pannonia. In 2014 voi alerga la prima cursa din era Ducati, la Pannonia.

Asa ca sper sa fie cu noroc. Imi place circuitul si abia astept sa vad cum se va comporta "tractorasul" rosu pe el. Cand ma gandesc ca mai avem atata timp pana la etapa...
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 01, 2014, 02:39:26 »

Pentru baietii cu 1000 cc japoneze, nenea Meklau in action la Pannoniaring 1:55.6...

http://www.youtube.com/watch?v=LULNb0d_-co&feature=youtube_gdata_player
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 16, 2014, 07:56:59 »

Un apropiat al echipei ne "sugera" ca suntem prea apatici in ultima vreme si ca nu se prea vede entuziasmul "de curse" inainte de Pannonia.... Adevarul este ca aceasta pauza uriasa, pe mine cel putin, m-a cam scos din febra curselor. Adica abia astept sa merg la etapa si ma gandesc ca inca mai sunt 2 saptamani pana atunci. Este adevarat insa, ca aceasta pauza a fost de bun augur dpdv financiar, reusind sa ne mai intregim bugetele si sa fim cat de cat mai pregatiti pentru aceasta a doua etapa de campionat.

Din punctul de vedere al Team33Cluj, echipa este gata de lupta, Razvan este in forma maxima si abia asteapta confruntarea cu grupa mare, Alex este pe ultima suta de metri cu aranjarea motorului in urma antrenamentului de la Tg.Secuiesc Wink, iar eu... sunt foarte GATA sa ma dau!!! Sincer, nu mai pot sa stau pe fund, asa de gata sunt... Ma duc sa ma uit la motor in fiecare zi aproape si ma tot gandesc cum va fi pe pista. Mai am o emotie cu noul combinezon care trebuie sa ajunga saptamana viitoare la mine, dar in rest totul este gata.

Pentru a va da seama cat suntem de "excitati", am achitat deja si etapa 3 de la Slovakia pentrru a fi siguri ca suntem pe lista....  Grin Cheesy

Abia astept sa ne vedem cat mai multi la Pannonia si sa speram ca si vremea va tine cu noi. Daca nu, Zoli va fi foarte bucuros si ne va bate pe toti... la cap... Wink
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 16, 2014, 09:24:47 »

Eu am crezut că v-aţi lăsat de curse......sincer......Zoli nu mă lasă să zic nimic...dar avem şi noi câteva surprize.Ştiu că sună de necrezut....dar .... Cool
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 17, 2014, 09:02:05 »

La mine starea de spirit e diferita, din pacate. Daca nu era Artur, cred ca nici nu mai incepeam acest sezon, din lipsa motivatiei. S-au schimbat multe in ultimii ani, s-au lasat toti cei cu care aveam mii de amintiri excelente, cele mai frumoase din viata mea. S-a schimbat mult RoSBK ul, cu foarte multe lucruri pozitive , dar si cu rele. Daca nu simteam implicarea lui Art si daca nu venea oferta Amckart , sunt convins ca nici nu mai incepeam acest sezon. Iar acum, cu accidentarea lui Gicu, chiar nu mai gasesc nicio motivatie, de a face un tur rapid, o cursa sau un campionat bun.
 O sa respect acest campionat ,cum am fost respectat in acesti 7-8 ani de RoSBk, o sa incerc sa-l termin , sa ies onorabil din hora. Pana atunci sper sa gasesc ceva ce sa ma motiveze sa fac macat cate o cursa buna, sa nu-i fie rusine lui Art cu mine  Cheesy

Asa despre etapa asta, sunt foarte curios sa vad progresul baietilor de la echipa asta, dat si a celor din noua mea echipa, si bineinteles sa vad evolutia lui Victcher.... adica sunt curios sa vad daca rezista 3 zile consecutive motoreta  Grin Cheesy
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 17, 2014, 07:33:12 »

Sincer...cred că Zoli vrea să dea vina pe mine în cazul unui eventual eşec de a nu termina anul în top 4. În altă ordine de idei...eu cred că oamenii s-au schimbat mult iar RoSBK s-a schimbat implicit. Cu motivaţia....o fi defect de lucru....Victcher ştie ...a asistat telefonic la ultimul episod.
Eu aştept etapa asta din mai multe motive: să vedem cu cine ne batem, să vedem cu cine se bate Victher, să vedem dacă se bate victcher:-), sunt curios de motoreta lui Alex şi vom vedea fu e motoreta lui Zoli cu câteva MICI modificări;-)
Memorat
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: