Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2014 - Etapa 3 - Slovakiaring - 20-22 iunie  (Citit de 12325 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Iunie 03, 2014, 04:58:12 »

Se apropie deja extrem de repede etapa 3 a RoSBK 2014 de la Slovakiaring. Este un circuit modern si foarte bine organizat, dar nu la fel de tehnic (zic eu) precum alte circuite din campionat. Viteza medie este cea mai ridicata iat vitezele de top sunt cele mai mari. La aceasta etapa, echipa noastra va participa doar 2 zile (sambata si duminica). Sa speram ca va fi suficient pentru calificari si antrenament.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iunie 03, 2014, 06:47:40 »

Eu voi merge de joi, cel mai probabil , vreau sa vad care e schimbarea fara saritoarea de dupa virajul 2.  Imi doresc sa fiu cat mai consistent si constant tot weekendul, nu am un target neaparat pt etapa. Obiectivul meu e sa termin pe 3 la general la sfarsit, etapa asta o consider doar un hop spre acest obiectiv . Lupta va fi cu Cosmin (pacat ca nu e si Gicu), dar nici pe Pisi nu-l scot din calcule , cred ca am atuuri dar si slabiciuni in lupta cu ei, sper sa-mi iasa calculele la sfarsit.
 Se anunta lupta frumoasa la toate clasele, cu un plus pt SSP, unde sunt 5 piloti cu sanse la titlu, dar si pt top 10. La SBK, cu absenta lui Gicu, SST si Enescu situatia e putin mai plictisitoare, a pierdut din valoare campionatul. Dar cred ca sunt piloti buni, care sa produca surprize, sa faca cursele mai interesante si la noi.
  Cat despre Team33, eu cred ca sunteti pe curba ascendenta, daca reusiti sa nu gresiti si sa progresati la fel, veti fi surpriza placuta a acestui campionat. Pacat ca nu veniti de joi, eu cred ca aveti nevoie de ziua aia in plus, mai ales Victor.

Memorat

Go Team33 Cluj !
silvio
Newbie
*

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iunie 03, 2014, 08:22:24 »

Ciao baieti!! Uficial, noi din Oradea suntem in 3 si vom partecipa numai 2 zile.
Asteptam cu nerebdare sa demostram ca equipa noastra are posibilitatea sa castige di nou....suntem in crestere(mai ales collegi mei) si foarte motivat. Va pupppp
Memorat
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iunie 03, 2014, 10:41:47 »

Ne pastram pt Brno unde chiar merita mai multe zile.
 Sper ca Zoli sa aiba castiga de cauza in fata lui Costescu si Razvan sa rupa pe viraje. Tractorasul sigur se va lasa convins si va devenii o arma ,trebuie doar sa vb frumos cu el ca e mai micut Cheesy
Memorat

Braking is for pussyez, my friend!
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iunie 03, 2014, 08:33:27 »

Zoli are dreptate, as/am avea nevoie de cat mai mult antrenament pe pista. Din pacate eu nu am cum sa plec joi din Cluj, asa ca i-am convins si pe baieti sa mearga doar 2 zile  Wink Cheesy Nu au fost foarte greu de convins, pt ca au considerat ca stiu suficient de bine circuitul si doresc sa se pastreze (financiar) pt Brno.

Cu Ducati va fi interesant la Slovakia. La Pannonia m-a dezavantajat putin transmisia stock, prea lunga pt circuitul maghiar. Poate ca la Slovakia voi pastra aceeasi transmisie sau o voi face mai scurta. Incerc sa comand si un quickshifter, desi nu e foarte ieftin pt modelul meu, dar m-a incurcat foarte tare lipsa lui la Pannonia.

Ca obiectiv la SSP m-as vedea putin mai sus, in fata pilotilor pe care nu am reusit sa-i depasesc la Pannonia. Deja m-am prins cum sta treaba cu Ducati si cred ca voi fi mult mai competitiv la Slovakia. Abia astept. Am rezervat camera la Ring Hotel, jacuzzi, sauna, masaj, Artcher esti invitat...  Grin Cheesy e doar vis-a-vis de circuit  Wink
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iunie 03, 2014, 09:23:44 »

Multumesc pt invitatie..cred ca am sa dau curs acesteia...doar sa fie destul de mare:))))(jacuzzi-ul)...in rest astept si eu etapa ..sau schimbat niste lucruri....si privim altfel acum din punct de vedere logistic financiar etc.. treaba.....sincer
Dar daca ma gandesc mai bine si noi putem face un jacuzzi...ridicam geamurile si umplem duba cu apa...este asa de etans ca nu scapa nimic..nici presiune:)))
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iunie 09, 2014, 10:47:28 »

Desi am avut intentia sa investesc bani si timp in Ducati pentru a-l aduce la un nivel superior de competitivitate, mi-am dat seama ca de fapt problema sunt inca eu... si la mine mai trebuie sa lucrez inainte de a investi in motor. Asa ca voi participa si la Slovakia fara quickshifter, fara toba sport si probabil tot cu calcatura standard, avand in vedere vitezele mari de pe acest circuit. Eventual voi face niste teste de pinioane pentru a vedea daca sunt ceva diferente majore.

Astept cu mare interes aceasta etapa si vreau sa cred ca voi ajunge putin mai sus fata de Pannonia. Martologilor.... atentie!  Grin Cheesy
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iunie 10, 2014, 03:29:25 »

MARTALOG;)))....ce tare..cand ma ganmdecs pe cine ai luat in tinta:))) nu zic ca sunt batrani dar nah:)))) adica nu mi-e mila de ei....are perfecta drepatte Zoli in ceea ce priveste discutia avuta la Tarnita..iar 1 sau 2 pinioane nu cred ca este o investitie de care sa iti para rau..deci...stay cool and Ducati performance!!!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iunie 13, 2014, 10:23:05 »

http://33team.net/?page_id=1198
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iunie 14, 2014, 09:37:59 »

O sa fie o etapa tare , mai ales ca revine si Marian Zaharia, un pilot care stie joaca .. chiar daca la general nu mai are nicio treaba, poate deranja pilotii din fata, poate influenta calculele multura, inclusiv ale mele  Grin  ... dar cu el, Pisi, Costescu, Frigideru (pe uscat) distractia este asigurata. Cu ei pe grila mi-a crescut gradul de motivatie , abia astept duminica  Smiley  
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iunie 17, 2014, 09:34:05 »

Nenea Smrz cu Ducati Panigale pe Slovakia in 2013. Atata doar ca atunci era inca saritoarea...

http://www.youtube.com/watch?v=LtK-WkEJ7qM&feature=youtube_gdata_player
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iunie 20, 2014, 12:39:08 »

Am ajuns cu bine la Slovakiaring. Deocamdata sunt doar eu cu Radu, Razvan si Alex sunt inca pe drum. Ei se vor da doar de maine. Ducati a inceput cu emitiile. S-a desfacut o bucata de carena, a iesit fum (dar nu stim de unde) si s-a blocat intre viteze, cand am oprit la boxe. In rest, am scos best lap-ul meu pe Slovakia, 2.29, in prima iesire cronometrata! Setingul e perfect, multumesc Dragos!

Mai jos aveti timpii pana la pranz.
Memorat

kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iunie 20, 2014, 08:24:51 »

Tocmai am vorbit cu Art (la care nu-i merge netul) si zicea ca baietii au luat-o mai "light" pe circuit ca-i destul de rece.
Cazacu e pe la 2:11, Mistode imediat dupa el iar Zoli a mers 2:20(cu gume SH).
Bafta baieti si va tinem pomnii la toti !
Memorat

M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni Wink
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iunie 20, 2014, 10:34:07 »

Nu e chiar asa de rece. Vremea a fost super azi. Sper sa fie la fel si maine. Au venit si baietii si acuma aranjam boxa.  Maine vor fi doar 3 intrari pentru calificari. E destul de strans. Sa speram ca vom putea obtine maxim pentru grilele de duminica.

Eu nu am mai coborat timpul. Din pacate gumele nu au mai tinut. Maine voi avea insa gume noi asa ca sper sa pot merge mai tare macar la calificari. Momentan sunt pe 8 la SSP romani. Concurenta e foarte puternica la 600.  Vedem maine cum va fi....
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iunie 20, 2014, 11:59:16 »

Pt mine a fost o zi destul de nereusita, cu multe probleme. Am intrat cu niste cauciucuri extrem de uzate cu gandul sa economisesc pt calificari si cursa, dar nu am reusit sa fac nici macar o intrare asa cum trebuie.. la o intrare mi a cazut tija de la schimbator pe linia dreapta si doar norocul a facut sa nu ma impachetez serios, apoi mi am rupt codita si a fost nevoie sa ies afara.. am realizat ca astrele nu s au aliniat cum trebuie pt mine, asadar am lasat o mai moale, nu trebuie sa fac greseli pt ca am multe de pierdut.  Doar Filipeanu a mers mai bine dintre pilotii periculosi la general, asa ca nu e panica, trebuie sa ma co centrez maine si mai ales duminica, sa mi fac treaba bine si sa vin acasa cu multe puncte.
Memorat

Go Team33 Cluj !
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: