Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Sondaj
Întrebare: Cate puncte va acumula Team33Cluj la Hungaroring?
niciun punct - 0 (0%)
sub 10 puncte - 0 (0%)
10-20 puncte - 3 (42.9%)
20-30 puncte - 4 (57.1%)
peste 30 puncte - 0 (0%)
Numărul votanţilor: 7

Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2014-Etapa 6 - Hungaroring, 22-24 august  (Citit de 9661 ori)
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #15 : August 13, 2014, 08:36:17 »

Aceasi problema am intampinat-o si eu la Grobnik. Am avut toba si burta originala care am adaptat-o la carenele de fibra. Cred ca asta e solutia si pt kawa
 Wink
Memorat

Braking is for pussyez, my friend!
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #16 : August 18, 2014, 09:44:07 »

comunicat inainte de Hungaro

http://33team.net/?page_id=1253
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #17 : August 21, 2014, 07:18:35 »

Sm ajuns cu bine toti 3 la Hungaro. Am instalat boxa. Sunt multi romani prezenti aici asa ca va fi un weekend foarte frumos, speram. Vremea este buna deocamdata, asa ca ne punem pe treaba... Va tinem la curent
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #18 : August 22, 2014, 09:22:20 »

S-a incheiat prima zi la Hungaro. A fost o vreme perfecta asa ca am putut sa ne destrabalam in voie. Organizatorul strain este destul de strict si de sucit, asa ca zilele urmatoare vom avea mai multe batai de cap cu el. Mistode incearca sa mai negocieze una-alta, dar el e destul de induferent la cerintele celor peste 60 de romani platitori Wink Astfel ca maine va exista o singura sesiune de calificari de 20 min, iar duminica va mai fi una tot de 20 min. Cursele inca nu se stie exact cum vor fi, dar se pare ca pilotii romani, Rookies si avansati, nu vor fi in aceeasi cursa... ceea ce duce la lipsa unei batalii directe intre concurenti. Sa speram ca Mistode va rezolva aceste mici probleme.

Echipa a evoluat bine azi. Nu am urmarit timpii in mod deosebit, dar va pot spune ca Razvan este pe la 2:04, Alex la 2:07 iar eu la 2:11. Pilotii de top 10 SBK, Zoli, Ureche, Moldovan, Costescu,, etc. sunt pe la 2:01-2:02. Mistode si Cazacu la 1:56.

Razvan merge bine. Ii place circuitul si incearca sa prinda pilotii din fata  Alex este lider la Rookies1000, dar va incerca sa teaga tare si la SBK pentru a fi cat mai in frunte la cursa.

Eu am dezvirginat Kawasaki-ul. Ma simt bine pe el pe pista. Am folosit ziua de azi exclusiv pentru setari si modificari la motor. Din pacate lipsesc inca elemente racing destul de importante, cum ar fi ghidoanele, dar incerc sa ignor aceste aspecte si sa ma bucur de mersul pe pista.  E o diferenta mare fata de motoarele de 1.000 cc, mai ales dupa ce am mers azi cu BMW-ul lui Alex, dar distractia e pe viraje, unde 600-le e in elementul sau. Ma bucur ca am luat un 600 in loc de 1.000 pt ca ma simt mai safe si pot sa ma concenteez pe pilotaj si nu pe tinut 200CP in frau.

Revenim maine cu detalii despre calificari
« Ultima modificare: August 22, 2014, 10:23:57 de către victor » Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #19 : August 23, 2014, 01:46:15 »

A avut loc prima sesiune de calificari. Razvan a ajuns la 2:03.3, Alex la 2:04.0 iar eu la 2:07.1. Suntem ok. Razvan are in continuare probleme de ambreiaj. Speram sa termine cu bine etapa aceasta. Sunt foarte multi piloti straini. 60 la fiecare iesire. Organizatorul strain este putin depasit de situatie., dar sa speram ca nu ne va enerva prea tare. Azi vor mai fi 2 curse de antrenament iar maine a doua sesiune de calificare.

Ne auzim.
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #20 : August 23, 2014, 06:24:05 »

Am participar si la cursa de azi. A fost o cursa mixta 600 si 1.000, in  care am plecat de pe 3 la 600 si am terminat pe 10 Smiley  A fost balamuc total, am avut parte de prima mea iesire serioasa in decor, din fericire fara zgarieturi pe carene Wink A fost un bun antrenament pt maine, mai ales startul, unde am vazut ca pierd f mult si ajung tarziu in primul viraj. Pilotii straini sunt destul de haotici, ceea ce ma cam sperie dar sper sa nu ne intersectam pe pista.

Baietii au mers si ei la cursa de avansati unde au avut parte de un bun antrenament in conditii de cursa. Ploaia si-a facut insa aparitia la finalul zilei si ne-a spalat bine. Asteptam maine sa vedem ce vreme va fi si ce gume vom utiliza.
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #21 : August 24, 2014, 12:49:54 »

Ziua curselor la Hungaro... Sesiunea de azi de calificari a adus o umbunatatire pentru Razvan care a ajuns la 2:02.0. Eu si Alex nu am mai scazut fata de ieri. La mine sesiunea de calificari a afost intrerupta de 3 ori din motive de accidente pe pista, asa ca am reusit un singur tur cronometrat, cu trafic... Cursele vor fi 2, in functie de timpii de calificare, 600 si 1.000 amestecati, romani si straini. Va fi interesant dar cu siguranta si destul de inegal fata de pilotii romani, care nu se vor putea bate direct cu adversarii directi.

Vremea e perfecta. Asteptam cursele care vor fi de la ora 15.30 si 16.00 (ora Ungariei).
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #22 : August 24, 2014, 01:53:10 »

Clasamentele etapei 6 Hungaroring:

SBK
1. Cazacu1:54.8
2. Mistode 1:56.4
3. Ureche 1:59.0
4. Filipeanu 2:00.4
5. Moldovan 2:00.5
6. Vargolici 2:01.1
7. Novaceanu 2:02.6
8. Ponoran 2:02.3
9. Costescu 2:00.8
10. Zsigmond 2:02.4 DNF
11. Shishkov 2:02 DNF

SSP:
1. Cun 1:59.3
2. Segev 2:01
3. Tsarvishki 2:02
4. Romocea 2:03
5. Nasaudeanu 2:01
6. Draghici 2:04
7. Pasere 2:08
8. Mihailescu 2:09
9. Marin 2:01 DNF

Rookies1000
1. Pap
2. Szekely
3. Iulian ??
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #23 : August 24, 2014, 08:46:20 »

Din motive personale m-am trezit mai devreme...  Grin asa ca o sa va relatez pe scurt experienta mea din acest weekend de cursa.

Am plecat la drum destul de fara vlaga, pentru ca nu am reusit sa pregatesc motorul asa cum  imi propusesem si chiar comandasem. Asa ca nu aveam foarte mari sperante pentru aceasta etapa, doar sa incerc sa ma obisnuiesc cu motorul, cu care nici macar pe strada nu apucasem sa merg prea tare (de fapt deloc). Vineri a fost o zi ciudata, nu prea intelegeam nimic din motor, schimbam la turatii prea mici, nu foloseam vitezele corecte in viraje, etc. Ca atare, timpul la sfarsit de zi a fost 2:11. Vineri seara, cu ajutorul lui Radu si a lui Zsolty am facut cateva mici modificari la motor, setari si ajustari, astfel ca sambata am fost destul de incantat de noul comportament al lui. In plus, am incercat sa merg mai turat si sa folosesc trepte inferioare de viteza in mai multe viraje. In aceste conditii, in sesiunea de calificari de sambata am reusit un nesperat 2:07.1. Avand in vedere ca mergeam cu farul aprins si semnalizam cand intram la boxe  Grin Wink, eu zic ca a fost un timp bun pt mine. Duminica din pacate gumele GP Racer nu au mai ascultat asa de bine si am avut mari probleme de aderenta, plus trafic foarte mare in sesiunile de antrenamente si calificare, asa ca nu am reusit sa mai cobor timpul.

Cursa a fost o alta surpriza placuta (initial), dupa care s-a transformat intr-una enervanta. Desi se anuntase o cursa exclusiv romaneasca, SBK si SSP impreuna, pe grila de start au aparut si niste piloti maghiari (cred ca), care erau la track-day. Obiectivul meu era o clasare in fata lui Pasere, unul din adversarii mei directi la SSP, iar faptul ca luam startul in fata lui era un avantaj. Doar ca, dupa start, desi am mers vreo 2-3 tururi unul dupa altul, s-a interpus un pilot strain cu motor de 1.000 pe care nu am mai putut sa-l depasesc pana la final, nereusind sa ma apropiu de Pasere.

Oricum, timpul obtinut sambata este un record personal pe Hungaroring, vechiul timp fiind 2:09.8 cu Suzuki GSXR1000. Acest lucru ma bucura si-mi da sperante, Kawa fiind un motor foarte cooperant. M-ma simtit bine pe el, este foarte manevrabil (desi inca nu are ghidoane racing) si suficient de puternic pentru greutatea (inca) mea.

Vreau sa-i felicit pe Razvan si Alex pentru cursele bune pe care le-au facut. Alex a obtinut un loc 2 la Rookies1000, ceea ce il detaseaza in topul clasamentului general. Razvan a facut o cursa cu un inceput foarte bun (locul 5), dar a pierdut locuri pe parcurs din lipsa de tupeu pe unele portiuni. Este de inteles, in weekend se insoara...  Grin Roll Eyes

Zoli a suferit din pacate un accident foarte nepotrivit situatiei. Cand se afla pe locul 3 in cursa, in turul 5, a fost "secerat" de Virgil Marin in sicana, fara sa poata face ceva. Acest abandon il priveaza de o urcare buna in clasamentul general, lasand suspansul maxim pentru ultima etapa a campionatului. Este o situatie cu care Zoli s-a mai intalnit si sezonul trecut, tot in urma unui incident la Hungaro, si care sper sa nu-i scada moralul prea mult. Batalia finala va fi cu siguranta foarte palpitanta.

Multumim Bogdy pentru participare si sustinere. Multimim Kristian pentru vizita. Multumim Zsolty pentru ajutor. Multumim Emoke pentru mancare  Grin Multumim Artur si Ale pentru atmosfera si suport.  Radu, ai fost din nou the best alaturi de noi, fara tine nu am putea face ce facem si nu am avea linistea necesara pentru a ne concentra pe pilotaj. Ne cerem scuze ca nu ne ridicam inca la nivelul unei echipe profi, dar promitem ca la anul vom schimba mai multe...
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #24 : August 25, 2014, 01:14:51 »

clasament SBK in RoSBK

1. Cazacu 150
2. Mistode  120
3. Ureche  68
4. Costescu  68
5. Zsigmond  60
6. Filipeanu 57
7. Ponoran 50
8. Novaceanu 40
9. Moldovan  30

Clasament SSP in RoSBK

1. Draghici 112
2. Cun 100
3. Segev  69
4. Nasaudeanu  61
5. Romocea  60
6. Pasere  52
7. Burac  40
8. Marin  34
9. Popescu  23
10. Mihailescu  22
11. Calaigiu  20
12. Mantsur  18
13. Socaci  17

Rookies1000

1. Szeleky  120
2. Cibu 53
3. Pap  52
4. Marinescu  49
5. Eddy Ninja 49
6. Alexandrescu  40
7. Zelca  35
8. Iulian Mihai  28

Rookies600

1. Sabau  86
2. Simut  78
3. Antal  77
4. Muzzalupo 75
5. Rosati  50
6. Marian  41
« Ultima modificare: August 27, 2014, 05:00:29 de către victor » Memorat

Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #25 : August 25, 2014, 06:20:02 »

Va salut ! Razvan si cu mine am ajuns cu bine acasa in dimineata de luni si fiecare s-a intors la treaba (pregatiri pt Razvanel).
Cand trag linie la final consider ca a fost o etapa frumoasa pt mine. Nu pot sa spun ca m-am simtit in largul meu chiar de la inceputul weekendului si asta s-a simtit pana la cursa. Am facut unele schimbari la motocicleta, care in combinatie cu lipsa de antrenament fizic si pauza competitionala m-au tinut pe loc Roll Eyes.
Sunt foarte bucuros si mandru ca am participat la o clasa/etapa atat de disputata. O simpla privire la clasamentul rookies 1000 sau 600 confirma cele spuse.
Un lucru care m-a ajutat la capitolul moral a fost prezenta echipei intregi si ma bucur pt performantele, timpii si experienta acumulate impreuna la etapa. Va felicit: pe Razvan pt forma si motivatia de care da dovada pe motocicleta care il mai incurca cateodata, iar pe Victor pt adaptarea/rezultatele obtinute rapid cu Kiwi-ul ala fara putere( Grin mort) dar extrem de manevrabil si fascinant. Pe Radu nu-l felicit ci ii multumesc f mult pt tot ajutorul si seriozitatea de care da dovada la fiecare data.
Imi pare rau pt Zoli si il consider un incident care ne afecteaza pe toti. Linia se trage la final Wink
« Ultima modificare: August 25, 2014, 06:27:57 de către Alex Sz » Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #26 : August 25, 2014, 08:49:20 »

Atmosfera a fost super tare la etapa asta.....de mult nu m-am simțit asa....Ale a rămas surprinsă de prietenia si colegialitatea din ROSBK...restul..a fost ok...toata lumea s-a simtit vine in special Victcher.si asta s-a vazut cu ochiul liber când a recuperat 4 sec intr-o zi ..Alex e campion Razvan e consecvent...si nu in modul negativ
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #27 : August 25, 2014, 10:35:17 »

Primul titlu de CAMPION al acestui sezon ii revine lui Alex, iar Team33Cluj este prima echipa cu doua titluri consecutive la Rookies1000 si cu primul titlu de campion in RoSBK 2014.

Felicitari Alex!

http://33team.net/?page_id=1262
« Ultima modificare: August 25, 2014, 08:31:32 de către victor » Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #28 : August 27, 2014, 02:23:20 »

Daca se va mai fi party-ul de sfarsit de sezon.Huh!! eu acolo imi voi exprima felicitarile si totodata admiratia mea pt Team 33 si pt campioni:))
Memorat
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #29 : August 27, 2014, 03:35:44 »

Suna bine ce zici tu Artur ! Paaaarty on ! Wink
Memorat

Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: