Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2015 - Etapa 1 - Serres, 27-29 martie  (Citit de 9065 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Martie 24, 2015, 07:00:58 »

Ne-am luat cu treaba si uite ca am ajuns si inainte de prima etapa din 2015 a RoSBK. Baietii pleaca maine dimineata spre Grecia. Informatii doar aici...

http://33team.net/?page_id=1316
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 24, 2015, 07:23:23 »

Mult succes va doresc, sper sa ajung si eu pe weekend sa vad cum mergeti.. o sa fie interesant, pt ca inca nimeni nu e in forma, asadar cred ca nu o sa fie diferente imense in plutonul fruntas, nici timpi incredibili, mai ales ca nici nu cred ca o sa fie temperaturi ideale. Dar ca orice inceput de sezon, este interesant sa vezi cine cum se prezinta .
  Din pacate, vad ca noi in loc sa progresam, regresam din punct de vedere media, de exemplu cu cateva zile inainte ,ca spectator, habar nu ai cine merge, ce echipe sunt, sa nu mai vorbesc de targeturi, etc., este un anonimat total. Si ne miram ca nu ne baga in seama sponsorii...
  Ca sfat pt baietii nostrii, (stiu ca oricum nu asculta  Grin Grin Grin) , va recomand sa faceti o jumatate de zi pauza macar, sa dozati bine energia si concentrarea pe duminica, pt ca e ziua cea mai importanta. Degeaba progresati zilnic , daca duminica nu prestati bine..

ps. puneti zilnic rezultate, impresii aici, daca vreti sa nu fim la fel de penali ca toti ceilalti  Smiley

Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 24, 2015, 07:38:29 »

Datorita progresului tehnologic din ultimii 25 de ani, va vom tine la curent cu toate informatiile de la fata locului... pe banii mei  Grin Wink
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 24, 2015, 07:46:23 »

Si eu voi fi cu ochii pe voi.....in ciuda faptului ca ati insistat sa merg cu voi....chiar nu pot...in weekend ma insor.....dar cu un ochi voi fi cu ochii pe forum.
Ps:...eu zic sa-l ascultati pe Zoli ....el stie exact ce trebuie făcut  Wink
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 25, 2015, 07:45:26 »

Baietii cred ca au ajuns deja, acum m-a sunat Nitescu de pe drum, a zis ca i-a vazut dupa Sofia acum cateva ore  Smiley 

Multa bafta baieti inca odata, abia astept impresiile de pe circuit!
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 26, 2015, 07:28:13 »

Prima zi la Serres

Ploaie si frig. George a fost singurul care a apucat sa iasa pe pista pe uscat, azi dimineata. Dani nu a avut gume de ploaie, ca atare azi nu s-a dat. Razvan si Alex au iesit pe ploaie. Circuitul este foarte alunecos din cauza frig/apa si a asfaltului nou care se gaseste pe zonele stricate anul trecut.Traction control-ul intra permanent, deci nu prea s-a putut merge tare azi. Au fost foarte multe cazaturi, in special piloti bulgari care mergeau mai tare. Razvan a mers 2:04, Alex 2:08. Se anunta ploi si zilele viitoare, ca atare calificarile vor fi foarte interesante si dificile.

Multi piloti romani au mers de luni si au reusit sa si adune mai multe cazaturi la activ. Ilan a reusit 2 pana acuma... Socaci si el.

La capitolul barfe: Mistode are 2 Suzuki si un BMW 2015. Cazacu BMW 2015. Nu au iesit azi pe pista deloc din cauza conditiilor meteo.

Va vom tine la curent cu toate noutatile... Deocamdata se anunta o etapa dificile!
Memorat

Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 26, 2015, 08:48:33 »

Salutari din Grecia! Nu am apucat sa intru pe forum, aseara am umblat lela putin prin oras, am si baut...va dati seama? Smiley) Bine, doar un pagar de vin, pentru mine e mult oricum...de ieri de la pranz ploua non-stop...suntem pregatiti cu gume de ploaie. Ieri doar pot sa zic ca doar am testat pista...ne-au depasit ceva baieti si de la Rookies deci chiar ne-am plimbat...
Circuitul e reasfaltat doar pe trasa, asta nu e foarte ok pentru ca asfaltul nou este momentan mai alunecos. Astazi vom incerca sa dam putin drumul la viteza si sunt mai mult ca sigur ca nu vom scapa usor...momentan cred ca trebuie sa cazi putin ca sa vezi si sa poti testa cat de tare sa mergi pe ploaie. Eu unul sunt habarnist total pe ploaie insa cred ca orice se poate invata.  Vremea se anunta tot asa si zilele urmatoare asa ca azi vreau sa testez putin mai mult aderenta pentru a putea maine in calificari sa obtin un timp bunicel. Inca nu sunt foarte multi piloti romani vechi, sunt multi noi, la Rookies 600 cred ca o sa fie batalie mare. Smiley
Va tinem la curent ce si cum...azi intram la 10:20 pe pista, momentan sunt cam 6-7 grade si ploua serios. Tongue
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 26, 2015, 10:40:05 »

Razvanel....incredere maxia in TC...e cel mai bun TC din fabrica:))...Gaz maxim:))
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 27, 2015, 04:56:25 »

Timpii de astazi. Circuitul este foarte alunecos multe cazaturi si nu se poate merge foarte tare. Asa ca reper Choi a mers best 1:30 pe ploaie pe asfaltul asta...
Motocicleta mea merge singura...inca se anunta ploi si maine asa ca ne bazam tot pe gumele de ploaie...
Poate duminica vom avea soare...va pupam!
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 27, 2015, 05:16:21 »

Merci Razvan de info!!! doar astia sunteti cei de pe hartie, sau mai sunt si altii care nu s-au dat?
 Se zice ca un pilot bun pe ploaie face max 9-10 sec pe tur mai mult cat e bestul lui pe uscat, asta pe un circuit normal de 4-5 km... dar Serres e diferit atat ca lungime cat si aderenta. E singurul circuit unde nici mie nu-mi placea pe ploaie.
 Razvane, grabiti-va incet, doar duminica conteaza, restul e poveste.

ps. te rog sa-l saluti pe Trock, spune-i ca mi-e dor de el
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 27, 2015, 05:39:30 »

Bravo Razvanel si mersi de Info.....cred ca vei face o figura frumoasa pe ploaie....te califici pe un loc ok....si duminica mergi lejer...nu uita...ca sunt destule etape nu te grăbi.....ia punctișoarele prețioase si hai acasă intreg atât tu cat si motorul.

Ps:Mie mi-e dor de toată lumea
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Martie 27, 2015, 05:41:01 »

Sunt vreo 60 si ceva in total...Cazacu si Costescu nu au iesit...in rest mai sunt ceva incepatori care nu au avut transpondere...
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Martie 27, 2015, 06:40:23 »

Altadata, chiar si anul trecut era grila plina de romani la SBK, SSP... mai ales ca e prima etapa.... acum eu am numarat 4, 6 cu Costescu si Cazacu... unde-s restul? ce se aude? Novaceanu? Petre? Frigideru? Edi? restul?

Atmosfera cum e? mi-a zis un prieten care are FB  Grin ca nu era mare veselie in boxe

Motoreta cum e?

Alex cum se simte? baietii noi?
« Ultima modificare: Martie 27, 2015, 06:45:38 de către zoli33 » Memorat

Go Team33 Cluj !
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Martie 27, 2015, 09:26:27 »

Ma gandesc ca e destul de frustrant ca dupa atatea luni de asteptare si pregatiri sa nu va puteti bucura prea tare de prima iesire de anul acesta pe circuit. Anul trecut mai aveam putin si faceam incantatii pentru un pic de ploaie, se pare ca rugamintile mele au efect intarziat si sincer cred ca nu va fi singura etapa uda  Grin Sper ca pe langa frigul si umezeala adunate sa faceti cumva sa va simtiti bine si sa va intoarceti teferi si sa terminati cu totii cat mai sus in clasament. Cum zicea si Zoli, mi se par destul de putini piloti, imi aduc aminte ca la Serres era destul de aglomerat, erau mereu peste 100 de piloti; probabil vremea si Adancata au mai rarit randurile. Multumim pentru update-uri.
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Martie 27, 2015, 09:55:33 »

Da, intradevar...vremea urata si Adancata oarecum au stricat treaba...Frigi nu stiu...Novaceanu nu a mai putut veni din cauza unei probleme personala, Prtre nu are motor, Alexandrescu s-a lasat...ce sa zic...
Alex e ok, merge atent nu vrea sa se tavaleasca, baietii noi trsteaza si ei cum pot asfaltul alunecos. Ploua non-stop, asa ca din pacate fiecare sta in boxa lui iar seara toti fug la hotel.
Sa speram ca la urmatoarele etape o sa fie mai bine. Va salutam cu drag din rulota! Smiley).

P.S: Artur! Merci pentru setari insa nu am modificat nimic la motocicleta, merge singura...Smiley)
Memorat
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: