Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2015 - Etapa (2 Rookies) - Motorpark Romania, 24-26 apr  (Citit de 2513 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Aprilie 01, 2015, 02:59:37 »

Urmeaza etapa 2 pentru clasele Rookies. Etapa se va desfasura pe circuitul de la Adancata in 24-26 apr. Din pacate, din partea echipei va participa doar George, Dani fiind inca in perioada de recuperare dupa accidentul de la Serres. Razvan si Alex vor merge la un antrenament pe Pannoniaring, in vederea etapei 2 care se va desfasura acolo.

Pentru doritori, cred ca etapa de la Adancata ar fi un bun prilej de iesit pe circuit, asa ca recomand.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 01, 2015, 08:14:28 »

Inca nu e stabilita deplasarea in Ungaria. In cazul in care nu reusim sa mergem acolo vom merge si noi la Adancata insa eu vreau sa ajungem la Pannonia. Smiley
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 06, 2015, 09:28:05 »

Nu stiu daca ati observat dar George si Onoriu nu sunt trecuti in clasament pe ROSBK...Se pare ca au fost penalizati datorita faptului ca au avut cauciucuri fata MS...Conform regulamentului nu ai voie decat cu M si MH.
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 06, 2015, 10:20:54 »

Am observat..dar am zis ca tac......numai asa..daca tot se vorbeste..am mai observat si ce a zis Alex..Grig si Costescu au schimbat locurile dupa ce au venit din turul de formare..se vede pe filmarea lui Iosif...apo nici Bela din Oradea nu apare in clasament...?
Memorat
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 19, 2015, 05:42:51 »

Imi pare f rau pt punctele pierdute, dar George a trecut peste si cred ca foloseste intamplarea ca pe motivatie(povesteam zilele trecute).
La insistentele prietenilor mei din Deva care merg la Etapa de la Adancata, am vb cu Ionut si ma primeste fara sa platesc taxa de participare pt ca asta a fost anuntat la premierea din 2014: un track day moca in Ro . Am sa incerc sa ma dezmortesc si sa petrec ceva timp la ghidon fara presiune(scap si de Razvan Grin). Sper sa iasa ceva fain si sa nu lovesc vreo pasare specifica zonelor mlastinoase.

Smiley
Memorat

Braking is for pussyez, my friend!
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 19, 2015, 05:56:44 »

Cum adica scap si de Razvan? A??? Vai... Dai vina pe mine ca de aia nu mergi tu tare? Bine Alex! Te credeam prietenul meu... Smiley))
Eu o sa fiu cu dusmanul Iosif la Panonnia, incerc sa-i fur stilul si sa-l prind cu garda jos in mai! Smiley))
Va doresc distractie placuta la Adancata!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 26, 2015, 08:50:07 »

Din pacate la Adancata George nu a putut fructifica evolutia foarte buna de vineri si sambata. Desi s-a calificat al doilea la Rookies1000, problemele de supraincalzire ale motorului de sambata a revenit si duminica, iar George a fost nevoit sa abandoneze chiar pe linia de start in cursa. Desi avea sanse mari sa castige, nici aceasta a doua etapa nu a fost cu noroc. Sa speram ca la Pannonia vom aduce primele puncte la Rookies1000. Titlul ramane in vizor!

Alex s-as-a distrat in cursa de anduranta, unde a mers o ora full. Din pacate, dupa abandonul lui George din cursa Rookies, echipa a ramas fara al doilea pilot si automat a abandonat. Alex era pe locul 3 la echipe.

Razvan a avut doar 2 zile pe Pannonia. Un eveniment cu peste 300 de piloti pe circuit. Organizatorul austriac a exagerat putin cunumarul de inscirisi. Acest lucru l-al-a incomodat destul de mult pe Razvan pt ca a avut probleme de trafic, si, desi mergea 2:06, a trebuit sa alerge cu ceilalti piloti din Grupa B, unde se mergea 2:10. Oricum, un foarte bun antrenament inainte de etapa RoSBK din mai.

Asadar, scop atins pt Alex si Razvan si ghinion pt George. Urmeaza Pannonia unde vo  fi 4 piloti la start....
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: