Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2015 - Etapa 2 (3) - Pannoniaring, 22-24 mai  (Citit de 8844 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Mai 02, 2015, 02:51:49 »

Dragi colegi de forum. Urmeaza etapa 2 RoSBK 2015, la Pannoniaring in 22-24 mai. Pentru debutanti, etapa va reprezenta a 3-a confruntare din actualul sezon, dar pentru SBK si SSP va fi doar a doua.

Asadar, va poftesc la povestit.

Eu voi participa. Din pacate nu stiu cat de multe noutati voi avea pe motor, dar mai este putin timp pentru rezolvarea acestor chestiuni. Anul acesta voi merge pe Dunlop D212 GP, upgrade fata de GP Racer din anii trecuti... In rest, sper sa ma tina fizicul, pentru ca nu am reusit chiar sa intru in forma dorita.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 03, 2015, 09:04:12 »

Si eu prezent la etapa din postura de bagator in seama... parca ma vad tolanit pe iarba la casa comentand cu Art evolutiile pilotilor.  Smiley
 Sunt curios daca virgula cafeaua de dimineata de la circuit e la fel de buna ca si in perioada cand concuram  Grin
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 04, 2015, 08:16:05 »

Rog pilotii sa isi prezinte dorinta,in scris,daca sa îmi duc cunostintele cu mine...respectiv lada cu fizibuble si vreo 2-3 chei......Si mai vreau sa îmi rezerv loc la Hotel Burj'alPonoran.....ala rosu pe roti......mulțumesc anticipat
Memorat
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 08, 2015, 10:59:16 »

Art ti-am rezervat locul, e penthouseul de la ultimul etaj, numai ala mai era liber.... sa-ti aduci echipamet si toate cele...Smiley
Lasa sculele acasa, ia caietul cu setarile ca ala e important...:p
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 11, 2015, 12:20:50 »

Si primesc si gratar? Cool
Memorat
Alex Sz
Jr. Member
**

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 11, 2015, 06:37:38 »

Hai ca ne straduim sa fie si gratar, doar de asta mergem la Pannonia! Sa ne vedem satui  Cheesy
Memorat

Braking is for pussyez, my friend!
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 12, 2015, 09:01:56 »

Am luat unul electric acum, asta nu face fum si e mult mai rapid. Tongue
Abia astept! Sper sa fie vreme frumoasa!!! Cheesy
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 12, 2015, 10:46:39 »

Haideti baieti mai cu viata...cati veti fi?echipa completa?..cine ce face pana la etapa....daca nu va da manajerul va dau eu peste cap..mai cu viata ca vine etapa......cand imi aduc aminte cum era eu cand se apropia etapa.....sunam stresam pe toata lumea..bah canistra bah mancare bah perina...bah cafea.fizy buble....tigari,femei,muzica,gratare....
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 14, 2015, 09:03:55 »

Domnule Art... aici este vorba despre o echipa serioasa si bine organizata. Noi nu strigam dupa nimic. Noi avem tot ce ne trebuie... Poate doar gratare nu... Wink

Serios acuma... suntem pe ultima suta de metri. Din Pacate George este inca incert pentru aceasta etapa. S-ar parea ca ghinioanele se tin lant de el. Motoreta este desfacuta, dupa problemele de la Adancata si nu stiu inca daca va fi apt pt Pannonia. Alex este in forma maxima. A avut si un antrenament la Euroring, deci e fresh. Razvan cred ca abia asteapta sa rupa normele. Nu se mai sperie nici de ploaie, nici de motor... Deci va fi la bataie.

Eu sunt extrem de ocupat profesional si abia reusesc sa imi rup cateva minute pe zi sa ma gandesc la aceasta etapa. Am comandat quickshifter, dar se pare ca nu va ajunge intimp util pt Pannonia. Am comandat si capace de motor de la Mistode. Si pentru ele am emotii ca nu ajung. Eu am reusit sa ma mobilizez si sa ma pregatesc putiN si fizic pt aceasta etapa. Este circuitul meu preferat, deci nu am scuze prea multe. Sper doar sa nu ploua.

Abia astept sa ne vedem pe pista. Abia astept sa ne vedem si cu Zoli si Art. Radu va fi iarasi langa noi, asa ca vom face treaba buna.
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 14, 2015, 10:08:46 »

Hehe! Si eu sunt extrem de ocupat in perioada asta insa incerc sa mai fac si miscare cand si cum reusesc. Motocicleta este brici, am tot ce-si putea dori aproape orice pilot...cu noul combinezon am emotii(cred ca mai trebuie sa slabesc vreo 2-3 kg sa-l pot purta Tongue), o sa renunt la partea mea de gratar in favoarea lui Art si poate reusesc sa stau pe motor cu el... Tongue
Mai avem putin, pot sa va spun ca in fiecare zi in drum spre casa, 30 de minute cat fac eu de la Zlatna la Alba, mintea mea zboara doar la circuitul de la Pannonia si in loc sa fiu atent la drum eu alerg cu ochii inchisi pe circuit... cam atat de nerabdator sunt...Sincer imi doresc vreme buna, vreau sa fie cea mai frumoasa cursa de pana acum, am asteptari mari si de la mine si de la motor, sper sa reusesc sa ma odihnesc bine pana atunci si totul sa decurga ok si pentru George si sa ne vedem cu totii acolo. Pana atunci va salut cu drag si multumesc din suflet tuturor sponsorilor si celor ce ma sustin!

P.S: O sa am si ceva mai multe emotii deoarece am inteles ca o sa am si destul de multi sustinatori la circuit, printre care si tatal meu, care pana acum era tot impotriva curselor...deci pentru mine este o etapa foarte importanta.
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 17, 2015, 06:56:43 »

Mai avem 3 zile si plecam la Pannonia! Iupiiii!!! Cheesy
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 20, 2015, 12:37:01 »

cine cum merge?...si acuma fara gluma no gratar...no caiet Razvanel:))
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 20, 2015, 02:17:28 »

Art, eu la 12 am plecat din Cluj, intre 2-3 ne vedem in benzinarie la Oradea.. sa nu uiti de fizi  Grin

Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 21, 2015, 07:09:58 »

Eu cu Razvan si Alex suntem la Pannoniaring. Vremea este rece si cerul innorat. Se asteapta si ploi, dar deocamdata nu ploua. George si Dani sunt pe drum. George a lucrat la motor pana tarziu aseara si au plecat foarte tarziu din aceasta cauza. Radu a fost deja pus la treaba de catre noi. Eu a trebuit sa desfac motocicleta pentru a remedia o problema de quickshifter. Razvan a facut revizia si a schimbat gumele. Inca mai spera sa foloseasca slickurile in loc de ploi... Wink

Va vom tine la curent cu noutatile.
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 22, 2015, 01:18:03 »

Prima zi la Pannonia e destul de mohorata. Ploua non-stop si e frig. George si Dani au ajuns azi dimineata dupa o noapte lunga pe drum. Azi nu vor intra pe circuit din cauza ploii. Noi restul am intrat sa vedem cum e. Alex a reusit sa forteze putin peste limita gumelor si a cazut. Motorul e deja reparat si apt de continuarea zilei. Eu inca nu am reusit sa-mi setez quickshifter-ul. Se pare ca sunt ceva probleme cu senzorul, care lucreaza invers fata de cum ar trebui. Incercam sa remediem problema.

Razvan e cel mai rapid din echipa. merge 2:26. Nu e rau, dar se poate mai bine. Ramane de vazut daca maine si duminica vremea se va remedia. Speram ca macar cursele sa fie pe uscat.

Stati aproape.
Memorat

Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: