Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: 2015 - Etapa 3 (4) - Slovakiaring 5-7 iunie  (Citit de 7074 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Mai 27, 2015, 05:20:11 »

Urmeaza Slovakiaring, in foarte scurt timp. Abia am apucat sa descarc masina, ca deja trebuie iarasi sa o incarc...  Cheesy
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 27, 2015, 06:53:41 »

Inca nu mi-am revenit total dupa esecul de la Pannonia, sper sa fie bine la Slovakiaring, pana acum este singurul circuit pe care nu merg cu drag, sper sa reusesc sa pregatesc motocicleta si voi incerca sa ma adun si sa merg cat pot de bine, macar sa nu fiu ultimul. Tongue
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iunie 02, 2015, 07:57:53 »

Plecam la Slovakiaring... Yeeiiii
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iunie 03, 2015, 06:17:59 »

Multa bafta handralailor! Si nu uitati de steagul cu patratele de la sfarsit , e cel mai bun lucru de vazut de pe circuit  Smiley

Asteptam stiri calde
Memorat

Go Team33 Cluj !
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iunie 03, 2015, 06:35:04 »

Bafta multa!!!
Memorat

art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iunie 03, 2015, 08:42:43 »

Succesuri nebanuite....sa nu uitam ca este un circuit de BMW dar si KAWA face fata.....
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iunie 04, 2015, 10:41:24 »

Am ajuns si suntem bine. Razvan si Alex au avut mai multe perioetii pe drum: radar, expozite la rulota la roata, amenda pe transponderul stricat la Pannonia de Razvan, etc..  asa ca speram ca ghinioanele s-au sters. Vremea e superba. Va fi cald bine. Vedem maine ce se inatmpla.
Memorat

kyp-76
Hero Member

CARPE DIEM !

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iunie 04, 2015, 09:59:38 »

Bafta si cupe !  Grin
Memorat

M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni Wink
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iunie 05, 2015, 06:39:44 »

Am incheiat prima zi la Slovakiaring. Vremea a fost superba. Destul de cald... Wink Am evoluat toti destul de bine. Diferentele untre 600 si 1000 sunt destul de mari. E circuit de BMW doar Smiley

Razvan a reusit un best de 2:19, Alex 2:21 si eu 2:29. Se poate inca mult mai mult... dar si maine e o zi. Surpriza ne-a facut-o Mistode care nu prea are gume, asa ca mergem pe ce avem. Eu am luat un GP Racer pe spate... ca in vremurile bune Smiley La 1000 se consuma destul de tare gumele, speram sa le ajunga la baieti pana duminica.

Sunt destul de multi piloti romani. Desi mult mai putini ca pe vremuri (asta pt Zoli).  Pasere a cazut azi cu R1. A venit si Filipeanu si Alex Moldovan. Costescu tot nu se da... Mistode nu e practicabil inca Wink

La 600 ma duelez frumos cu Silvio. Deocamdata am avantaj de 0.05 secunde Smiley

Ne auzim maine
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iunie 05, 2015, 08:31:51 »

Salutare! Azi pentru mine a fost zi de teste...am tot schimbat pinioane pe spate si pana la urma am ajuns de la 43 la 41...pe asta nu-l duc in capat pe linia dreapta insa parca nu mai ies asa de tare din viraje...maine incerc sa lucreZ virajele, trebuie sa intru mult mai tare in ele...avem si cativa baieti cu moto 2, si unul din top IDM. Nu pot sa va povestesc cum ma depasesc aia...tot timpul am impresia ca stau pe loc, pe viraje sau zone unde eu cred ca sunt la limita...Smiley))
Maine sper sa fie mai bine, am facut o combinatie de gume pireli spate si dunlop fata cu gandul sa pastre setul cel nou pentru cursa. Ca timpi Cazacu a mers 2.12, neamtul 2.06, moto 2 2.10, Iosif 2.18, Moldovan 2.19, Frigiderul 2.20 Smiley restul nu mai stiu. Maine poate facem si o cursa de anduranta cap-coada, asta in conditiile in care ne mai raman ceva gume...Smiley
Cam atat pana acum, tot ramane pentru mine un circuit foarte dificil si greu de inteles insa poate maine o sa ma mai acomodez cu vitezele astea foarte mari pe viraje si intrari cat mai tarzii...
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iunie 05, 2015, 09:12:41 »

Razvanel.....2 ponturi.....la compresie noi am facut mai moale cu 2 clicuri pe fata.....iar la viraje incepe de unde crezi tu ca esti cel mai bun....pe virajul unde crezi tu ca mergi cel mai tare.....acoo poti castiga cel mai mult daca fortezi putin cate putin....la fiecare intrare. ...e fosrte ok 2.19 prima zi.....acolo motorul a mers 2.17....hai gas gas...Despre Alex ce sa mai...e circuit de BMW.....cu Victcher am vb la telefon Cool
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iunie 06, 2015, 12:47:50 »

S-au incheiat calificarile. Razvan si Alex au mers bine, cu best de 2:17, respectiv 2:18. Eu din pacate am ratat ultima sesiune de calificari din cauza unui surub de la etrier care s-a stricat... Radu incearca acuma sa remedieze problema. Sper sa reuseasca si sa nu fiu nevoit sa abandonez... Timp azi pt mine 2:28.4. Mai jos aveti toti timpii. La 600 e batalie foarte mare. Va fi o cursa interesanta. Filipeanu a cazut desi a mers 2:15. Sa vedem ce va fi maine.

Dupa masa este cursa de anduranta. Razvan si Alex se vor da.
Memorat

victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iunie 06, 2015, 05:25:28 »

Azi dupa masa am participat la curse amicale de 600 si 1000. Eu am scos best lap 2:27.7. Am avut o cursa frumoasa cu Tomi din Oradea. Am reusit sa termin in fata la final. Mai jos aveti timpii din cursa.

Razvan si Alex au facut si ei o cursa frumoasa la SBK. S-au duelat cu Alex Moldovan. Din pacate nu au reusit sa treaca in fata. BMW e BMW... Wink

Ne bucuram si de un pilot din IDM, Stefan, care a reusit un timp de 2:05.0. In cursa a mers 2:10 in primul tur, cu start cu tot. Glontz...

Speram sa vedem acelasi soectacol si maine in cursele oficiale.
Memorat

Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iunie 06, 2015, 06:14:31 »

Victor cred ca a vazut alta cursa, Wink) in ultimul tur m-am depasit cu Bamby de 3 ori si in ultimul viraj l-am depasit...Intradevar pe la mijlocul cursei avea ceva avans si la un moment dat a gresit ceva in primul viraj si l-am ajuns. Eu am mers cu Dunlop fata si Pireli SC2 spate la peste 30 de grade si am derapat foarte mult...nu am putut sa merg mai tare de 2.18 dar maine trebuie sa merg mult mai bine cu gume noi. Tongue
Oricum nu am sperante prea mari...nu reusesc sa merg relaxat pe circuitul asta...sunt prea incordat...
Memorat
Ovidiu
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iunie 06, 2015, 09:32:47 »

Ma bucur ca ati terminat cu bine primele zile, merci pt.update-uri Wink Razvan, la calitatile, determinarea, motoreta si experienta ta, daca reusesti sa mai gasesti si echilibrul intre dorinta de a confirma, concentrare si relaxare vei ajunge exact acolo unde ti-ai propus. Probabil ca echilibrul acesta e necunoscuta cel mai greu de gasit din ecuatia curselor moto. Bafta maxima pt. maine!
Memorat

Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: