Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: RoSBK vs CNMV  (Citit de 7829 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Iulie 17, 2015, 10:27:11 »

Desi am zis ca nu voi relata despre incursiunea lui Razvan in lumea FRM, totusi va voi spune pe scurt cateva noutati despre circuitul de la Adancata. Razvan mi-a spus ca:

. Exista bai cu usi la WC... Wink
. Exista curent in boxe
. Exista paza si usile de la boxe se inchid
. S-au facut cateva vibratoare dar sunt asa de fresh ca inca a ramas praf si mizerie pe pista in zona lor, asa ca le evita cat de mult
. Se lucreaza la ultimul segment de pista, cu sanse de a fi asfaltat pana la etapa RoSBK
. Pista e mai rea decat anul trecut. E foarte denivelata si Razvan nu prea se simte safe pe ea. Best lap azi, 1:33.
. Porumbul e tot acolo, pietrisul pe zonele de degajare lipseste

Il las si pe Razvan sa descrie cu cuvintele lui ce s-a inatmplat pe acolo... daca va vrea Wink
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Iulie 17, 2015, 08:18:28 »

prima liniuta conteaza......restul e can can:)))
Memorat
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Iulie 18, 2015, 09:38:42 »

Salutare! Va scriu si eu din Bucuresti, pareri despre etapa. Am terminat astazi calificarile, nu mi-am gasit deloc ritmul si nu am reusit decat un 1.32. Robi e la 1.25.0, Cazacu 1.25.9, Vrajitoru 1.29.5, Costescu 1.30.6, Vargolici 1.31 si apoi eu cu Zaharia la 1.32, Edy la 1.33 si Pasere parca 1.39...
Sunt foarte lent pe prima portiune, nu reusesc nicicum sa merg mai tare, simt foarte instabila motocicleta...pentru maine am pus gume, placute noi si am schimbat pinionul spate cu cel pe care l-am folosit la Slovacia, sper daca moto e mai lunga sa fie mai stabila si sa reusesc in warmup un timp mai bun si apoi in cursa sa tin ritmul cu cei din fata.
Sa stiti ca organizarea este buna, atmosfera la boxe ok, lume prietenoasa si dornica de rezultate bune. Ca o impresie generala cred ca lucrurile merg in directia buna.
Va salut si sper ca maine sa nu ma fac de rusine...Tongue
Memorat
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Iulie 19, 2015, 10:51:49 »

S-a terminat si etapa CNMV. Ce sa va zic...din pacate nu am reusit sa merg prea bine, am tot avut o senzatie de instabilitate si frica...in cursa am luat un start bun dar nu am reusit sa ma tin de Costescu si apoi am fost depasit si de Vargolici. Am mers un best de 1.31.6, asta in warmup, foarte slab fata de targetul meu 1.29 insa pana acolo mai e de munca... poate o sa reusesc la ROSBK desi ma cam indoiesc...
In general lasand deoparte pista, m-am simtit foarte bine si organizarea a fost ok, atmosfera faina si prietenoasa si la boxe, ce sa zic...incet incet lucrurile merg spre bine. Toata lumea intreaba de voi si toti spera sa veniti si voi la urmatoarele etape...

P.S: Muresan mere de rupe pamantul...
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Octombrie 06, 2016, 10:47:06 »

Desi exista deja cateva topicuri dedicate subiectului pe Facebook, poate ca nu ar strica si o discutie aici despre viitorul motociclismului de vitreza din tara noastra. Disputa dintre RoSBK si FRM/CNIV este deschisa si s-a cam ajuns la os. La ultima etapa din 2016, la Adancata, a avut loc o "sedinta" cu pilotii, convocata de Pascota si Virgil, care nu s-a lasat din pacate cu nicio concluzie clara. Cum credeti ca ar trebui sa arate un campionat romanesc de viteza la noi in tara? Aici trebuie tinut cont ca exista un singur circuit (deocamdata) care a fost mult asteptat, ca sponsorii apreciaza daca ne dam in tara mai mult decat inafara si ca un campionat de genul acesta ar trebui sa se numeasca "national" si sa dea titluri de "campion". RoSBK nu poate face asta momentan, asa ca trebuie gasita o solutie...
Memorat

zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Octombrie 06, 2016, 11:23:18 »

Eu continui discutie de la punctul ca aceasta federatie, mai bine zis secta, este putreda ... cunoastem toti personajele de acolo, nu mai trebuie intrat in amanunte... anul asta l-au prostit si pe Virgil, sa faca munca cu care ei sa se prezinte la cei de la minister, "uite, si anul asta am facut treaba".... nimic iesit din comun, asa e de cand ma stiu...
Ce ma deprima/mira pe mine e ca inca gasesc fraieri care sa umple o linie pe grila, ca sa iasa copilu' campion cu acte in regula, tata sa fie fericit, iar comisia de viteza linistita ca si-a facut treaba si anu' asta...

Din punctul meu de vedere vinovatii nu sunt cei care conduc, ci fraierii care le fac jocurile, platind amarata aia de licenta ... la viteza, enduro, etc....

Asta cu sponsorii.... ce-i spui la sponsor cand te intreaba de ce esti pe 2? pai au anulat ultima etapa ca sa nu ies primul sa iasa copilul lui sefu'Huh??

Eu personal de cativa ani spun acelasi lucru pt cei care mai platiti taxa aia: " sunteti prosti si va meritati soarta"
Memorat

Go Team33 Cluj !
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Octombrie 06, 2016, 11:27:32 »

Uite un baiat destept:

http://topcrosstcs.ro/campionul-national-al-bulgariei-romanul-adrian-raduta-se-lupta-in-acest-weekend-si-pentru-al-patrulea-titlu-de-campion-est-european-de-motocross/
Memorat

Go Team33 Cluj !
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Octombrie 11, 2016, 03:46:04 »

Cica FRM nu a platit nici o taxa pt Adancata pe anul 2016....adica campionatul a fost pe cont
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Octombrie 11, 2016, 05:49:27 »

A fost pe caiet.....  Grin   

Sincer ma mir, la cat de parolisti sunt oamenii aia  Grin Cheesy

Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Octombrie 11, 2016, 09:05:26 »

de acord cu Zoli total. Eu am platit taxa FRM anul acesta la Adancata, pentru ca m-a obligat Mistode prin formatul etapei. Daca stiam de la inceputul sezonului ca va fi comuna cu FRM, posibil ca nu participam la ea. Dar asa, a fost un fel de santaj emotional pt cei din RoSBK, care nu au prea avut de ales la ultima etapa. Oricum, ne meritam soarta. Sper ca cineva, poate Costin, sa mai incerce o data sa intre in lupta pt FRM. E pacat ca o tara cu 100 de piloti (la viteza) sa nu poate avea o federatie ca lumea care sa creasca acest sport si sa putem sa ne mandrim si noi la sponsori, prieteni, etc cu ceea ce facem...
Memorat

Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: