Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Victor Mihailescu 2016  (Citit de 2236 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Aprilie 19, 2016, 09:07:13 »

1. La ce te astepti de la sezonul 2016 al RoSBK?
 Ma astept la un sezon interesant, cu piloti valorosi la start la ambele clase SBK si SSP. In acelasi timp, ma astept ca organizatorii RoSBK sa mentina calitatea pe care au dovedit-o pana acuma si sa respecte regulamentul competitiei, indiferent de situatia ivita.

2. Cum te-a influentat clasarea din 2015 in pregatirea sezonului 2016?

Sezonul 2015 a fost unul bun pentru mine, cu cea mai buna clasare la final de an de cand particip in acest campionat. M-am simtit bine la clasa SSP, si ca atare, voi incerca in 2016 sa termin cel putin pe aceeasi pozitie ca in 2016.

3. Ce fel de antrenament ai reusit sa faci in pauza competitionala?
Anul acesta l-am inceput in forta dpdv fizic. Am inceput sa practic un sport nou pentru mine, crossfit-ul, de care sunt foarte incantat si ma motiveaza mult sa ma tin de el. Pe langa crossfit, am inceput sa alerg (ceea ce nu mi-a placut niciodata) si sa practic ciclismul de sosea. Se pare ca aceasta combinatie de 3 sporturi ma face sa fiu mult mai dinamic si mai fit, desi Kg nu vor sa scada nicicum... Wink

4. Cum ti-ai pregatit motocicleta pentru noul sezon?

Motorul este acelasi ca in 2015. Am adaugat doar mici imbunatatiri. Urmeaza pentru etapa 2 sa primesc cel mai important upgrade de pana acuma, un set de suspensii racing de la Bitubo. Sper sa fie o schimbare majora in ciclistica motocicletei.

5. Cum crezi ca va fi concurenta la clasa SSP in 2016?

Competitia a fost foarte puternica in 2015, ca atare sper sa fie la fel si in 2016. Din pacate, unii piloti au renuntat sa mai participe (locurile 1-2 din 2015), dar asta inseamna ca va fi o batalie mult mai interesanta si mai motivanta intre ceilalti piloti ramasi.

6. Ce parere ai despre concurenta ta directa, pilotii din Oradea?
Cu baietii din Oradea ne stim de mult si ne ajutam reciproc. Ma bucur ca la clasa SSP sunt mai multi piloti din vestul tarii, ceea ce inseamna ca bataliile vor fi mai pasionale Smiley Eu sunt adeptul constantei de-a lungul campionatului, solutie castigatoare pana acuma. Cred ca anul acesta insa va trebui sa fortez putin mai mult si sa am lupte directe mai "agresive" cu concurentii directi, mai ales ca sunt mai putine etape si e posibil sa mergem toti la toate.

7. Ce modificari/imbunatatiri ai aduce echipei in 2016?
Din calitatea de team manager, e greu sa spun ca ceva nu merge bine in echipa. Cred ca alegerea facuta la inceput de sezon, de a nu mai avea in componenta piloti debutanti, a fost una inspirata. E mai usor sa te concentrezi pe 3 piloti si sa tinzi catre performanta in aceasta formula. Ma bucur ca Razvan si Alex au ramasa alaturi de noi si cred ca vom fi din nou cea mai apreciata echipa din RoSBK.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: