Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Slovakia 2-3 Mai 2017  (Citit de 2244 ori)
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« : Mai 01, 2017, 10:24:29 »

Salutare! Am ajuns cu bine, ne-am instalat in boxa și acum suntem relaxați in rulota.
Motocicleta mea arată bine, sper sa fie ok suspensia mâine. Tăntălăul de Alex a uitat sa-și comande bobina de inducție deși observase ceva semne la Serres. Trebuie sa ma pregătesc serios cu piese de schimb pe când vine și BMW-ul meu. Smiley)) Sper sa fie bine motocicleta mâine, in seara asta suna tare ciudat, mergea doar in 3. Oricum sunt sigur ca o sa găsim piese pe aici, lumea este mega echipata cu tot ce se poate. I-am văzut și pe câștigătorii de la anduranța, Yamaha GMT94. Mâine le arătam noi cum sta treaba! Smiley)) Sper sa nu fim cei mai lenți!
Memorat
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 01, 2017, 09:09:36 »

Spor si cel mai important... vedeti care e atmosfera in AA. Daca va place sau nu. E important pentru viitor cand veti merge la etapele de AA.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 02, 2017, 11:31:29 »

Am terminat cu bine prima zi de antrenamente. Alex și-a reparat motocicleta însă a distrus o guma spate in 2 intrări. Încă ceva nu e ok cu suspensia lui, a reușit abia un 2.18.1. Eu am tot setat suspensii pana am găsit cât de cât un compromis sa pot evolua și am lungit și lanțul, eram numai in broscuțe peste tot. Smiley Am avut mult de furca cu suspensia fata, îmi săreau efectiv brațele pe ghidon. Inca nu-mi permite sa înclin suficient de mult și de repede motocicleta in viraj. Simt cum țopăie sub mie și nu știu la ce sa ma aștept. Acum văd cu adevărat diferența între o suspensie de curse și cea de strada. Am făcut un best de 2.14.8, puțin mai bun decât bestul de acum 2 ani, 2.15.1. Mâine e o noua zi, o sa încerc sa mai îmbunătățesc fără a exagera. Marian a avut ghinion, a căzut destul de violent in primul viraj de stânga și a stricat serios motocicleta. Bine ca el este ok. Cred ca a fost luat puțin de val și s-a grăbit sa meargă tare, era la 2.14.9 destul de repede. Virajul respectiv știm bine ca a făcut multe victime, roata fata e rece după multe de dreapta și sunt și ceva denivelări.
Cei de la Yamaha merg foarte tare. Amândoi sunt la 2.05, ne depășesc grav prin toate locurile unde ne prind. Cheesy Mâine la 15:00 o sa avem și cursa, sper sa fie totul ok și sa facem și o cursa frumoasa.

P.S: Ne-am cumpărat vreo 12 seturi de gume, cei de la Dunlop au niște prețuri super bune
Răducu e numărul 1! Omul nostru de baza însă ma sforăie de-mi sar capacele. Smiley)
« Ultima modificare: Mai 02, 2017, 11:42:45 de către Razvan » Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 03, 2017, 07:29:35 »

A trecut cu bine pentru mine și ziua de astăzi. Vremea nu a mai ținut cu noi, dimineața a fost rece dar cu toate astea am îmbunătățit puțin pana la 1.14.2 si 1.13.5(format din 2 sectoare dintr-un tur si primul din următorul). Ma pregătisem cu gume noi pentru cursa. Plecam de pe 20 din 38 și speram sa țin acolo aproape de cei cu 2.13 sau 2.12. Nu am apucat pentru ca a venit ploaia și majoritatea au renunțat sau au plecat. Am luat startul doar trei piloți cu gume de ploaie și am luat locul 2. Smiley) Primul era Marko Jerman, campion AA la SBK era cu "doar" 10 secunde mai rapid. Smiley))
Alex in calificări a avut ghinion și dintr-o mică neatenție a căzut in același loc unde a căzut și Zaharia. Îl las pe el sa va povestească mai multe. Important e ca el este ok si motocicleta se poate repara pana la Pannonia.
Va pupam!
Memorat
Razvan
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 03, 2017, 07:39:50 »

Și o poza. Eram supărat ca nu a venit Jerman la podium sa-și facă poza cu mine. O sa-i arat eu lui luna viitoare la AA. Smiley)) Sper totuși sa reușesc sa-mi repar și eu suspensia pana la Pannonia sa fiu puțin mai relaxat pe motor și sa nu cumva sa fiu nevoit sa o înapoiez și sa nu am deloc. Răducu iar a avut doua zile grele cu multă treaba însă ne ajuta enorm și putem sa ne vedem liniștiti de pilotat. Mulțumim mult!
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 03, 2017, 08:32:48 »

Multumim de info Razvane, a fost f. interesant... inca o experienta excelenta pt voi, inca o caramida...

Bravo, abia astept sa ajung si eu la o cursa, cel mai probabil la Pannonia, sa va vad. Mi-a zis Costin ca si atmosfera s-a inbunatatit fata de ultimii doi ani, abia astept sa o simt, ca mi-e foarte dor
Memorat

Go Team33 Cluj !
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 03, 2017, 09:55:37 »

Bine Razvanel... 2 din 3 este o performanta  Grin Cheesy Ca la FRM  Wink

Alex a avut un moment de ezitare cred, probabil ca l-a luat valul, ceea ce nu ii este specific, dar e bine ca a vazut cum e... Bine ca totul este ok si ca se poate repara usor.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 07, 2017, 07:05:06 »

Eu numai acum am vazut asta.....bravo micutilor....
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: