Fii partener Team33Cluj in 2015!..............Echipa in 2015..............Fii partener Team33Cluj in 2015!
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Alpe Adria Slovakiaring - 22-25 iunie 2017  (Citit de 1596 ori)
victor
Global Moderator
Hero Member

Vezi Profilul
« : Iunie 23, 2017, 03:28:14 »

Razva si Alex, alaturi de Raducu, sunt la etapa europeana Alpe Adrian de la Slovakiaring. Sper sa scrie ei cat mai multe detalii interesante despre aceasta experienta extrem de interesanta si speram si productiva si fara incidente.
Memorat

Team33Cluj racing team manager
Multumesc Banca Transilvania, archdesign, COC Motors, Yume si DoppelHerz
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iunie 23, 2017, 09:03:10 »

Chiar vroiam sa intreb despre...
Memorat
Razvan
Hero Member

Life is racing everything else is just waiting!

Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iunie 23, 2017, 09:51:37 »

Astăzi am avut calificări, suntem vai de noi, am mers 2.16.4 eu și 2.16.6 Alex. Nu reușesc sa mai înclin motocicleta suficient de tare și sa duc destula viteza cu mine pe viraj. Au foat niște călduri infernale, 35 de grade, aluneca spatele foarte tare. Astăzi am mers totuși cu un MS0, a fost bun gripul dar cădeau mulți in jurul nostru si asta doar ne limita din a merge mai tare. Parca și motocicleta săracă trăgea mai rău. Suntem In schimb extrem de Uimiți in ce hal merg cei din mondial și unde frânează...
Speram ca vom face treaba mai buna in cursa. Adrian mi-a verificat suspensia și a zis ca nu lucrează cum trebuie. Oricum problema nu este acolo, este la mine. Știu și simt ca nu sunt suficient de relaxat pe motor. Este un ceh cu motor ca mine și merge 2.11 deci se poate. Motocicleta este foarte buna, trebuie doar sa ma odihnesc și sa fiu concentrat duminica. La ora actuala clasa STK 1000 merge mai tare decât SBK. Suntem codași după timpi, doar un sârb este după noi cu 2.17. Sad
Important este totuși ca suntem aici și avem contact cu cei mai rapizi piloți din Europa de est și centrală. In doua săptămâni avem Brno, anul acesta am exagerat puțin cu deplasările, pentru mine este extrem de greu și din punct de vedere financiar și din pricina timpului.
Va saluta și Alex, el este mult mai relaxat, se distrează și bea bere.
Dean merge foarte bine, Marton Choy este tot la noi, îl învață multe chestii dar îl și plătește o căruță de bani. A mers 2.11.0 si spera sa scadă sub 2.10 in cursa. Cânepa a bătut recordul in calificări 2.04.2. Va dați seama cum merge omul asta? Pf...
Memorat
art
Hero Member

DA BINE-N-TELES!!!

Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iunie 24, 2017, 12:27:45 »

Tin minte ultima cursa pe Slovakia.....motorul se chinuia din cauza caldurii se auze pe liniile drepte plus ca manca foarte mult...si nu reusea sa se raceasca motorul...ne-am cam chinuit.....bafta in continuare
Memorat
zoli33
Hero Member

Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iunie 25, 2017, 09:54:43 »

Sigur a fost interesant sa vezi rachetele in actiune...

Ca sa mergi tare, tre sa faci ce face baiatul/baietii din Israel... 10000000 euro si mult timp liber.... restul e compromis, dar oricum e un compromis frumos si distractiv.
Memorat

Go Team33 Cluj !
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul: